امروز: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

وزیر نیرو: روش‌های حمله و نفوذ دشمن باید به جامعه معرفی شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی اکبر محرابیان شامگاه شنبه در سی و پنجمین آئین سالروز شهادت شهید نادر مهدوی و یارانش در روستای بُحِیری شهرستان دشتی زادگاه آن شهید افزود: امروز با شناسایی راه‌های نفوذ دشمن برای حفظ پایه های نظام جمهوری اسلامی، باید همان کاری که شهدا در دوران دفاع مقدس انجام دادند انجام بدهیم.

وی اظهار کرد: شاخص‌ترین حمله‌های استعمار و استکبار جهانی در قرن معاصر در سال‌های ۶۵ و ۶۶ از سوی آمریکایی‌ها در خلیج فارس رخ داد که با بیرون آمدن از پیله خود به نبرد مستقیم با جمهوری اسلامی پرداختند اما در این نبرد شکست خوردند.

محرابیان ادامه داد: هرچند استعمارگران در سال‌های گذشته نتوانستند در مبارز مسلحانه به ایران اسلامی صدمه‌ای وارد کنند و اما امروز با تغییر مسیر و تبدیل جنگ مسلحانه به نبرد اقتصادی و سپس فرهنگی و امنیتی به رویارویی با جمهوری اسلامی پرداختند.

وی اظهار کرد: البته ملت هوشیار و با بصیرت ایران با پیروی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و عبور از مسیرهای سخت نشان داده‌اند می‌توانند به سلامت جنگ‌های اقتصادی و فرهنگی را نیز پشت سر بگذارند.

وزیر نیرو گفت: میزان پیشرفت‌های خیره کنده ایران اسلامی در صنایع نفت و گاز، فولاد و نیروگاه‌ها نشان می دهد که سنگین‌ترین تحریم‌ها نیز نتوانسته است کشور را در اجرای طرح‌های توسعه ای متوقف کند.

محرابیان با اشاره به برداشت ایران از میدان مشترک گازی پارس جنوبی ادامه داد: دستیابی به این همه پیشرفت تنها با تکیه بر توان متخصصان داخلی و علم و دانش بومی فرزندان این آب و خاک به دست آمده است.

وی تاکید کرد: امروز تلاش جهادی دانشمندان و متخصصان ایرانی کشور را به یک قدرت بزرگ اقتصادی، علمی و مهندسی در جهان تبدیل کرده است.

محرابیان  در خصوص برگزاری یادواره‌های شهدا گفت: بررسی یادواره‌های شهدا نشان می‌دهد تا چه اندازه در مسیر زندگی شهدا و انقلاب حرکت کرده ایم.

به گفته محرابیان شهدا نشانگاهی برای پیدا کردن مسیر هستند و می توان با مرور وصیتنامه و خاطرات همرزمان آنها بدانیم تا چه اندازه در مسیر شهدا قرار گرفته ایم. 

وی تاکید کرد: برگزاری یادواره های شهدا با رویکرد فرهنگی و معنوی می‌تواند ما را در مسیر شهدا قرار دهد.

محربیان یادآور شد: استان بوشهر نخستین سنگربان ایران در طول تاریخ در مقابله با استعمار بوده و بارها مورد هجوم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: استان بوشهر طی ۲۰۰ سال گذشته سه بار از سوی استعمارگران پرتغالی، هلندی، آمریکایی ها و انگلیسی ها مورد هجوم قرار گرفته اما با مقاومت دلیر مردان این استان مواجه و شکست خورده اند. 

وزیر نیرو گفت: حرکت روحانیت و فتوای مراجع در کنار حضور گسترده مردم سبب شد استعمار گران در هیچ دوره ای نتوانند بر ایران اسلامی و به خصوص استان بوشهر مسلط شوند و به اهداف شوم خود دست یابند.

وی هدف اصلی از سفر به استان بوشهر را حضور در سی و پنجمین سالگرد شهادت شهید نادر مهدوی و همرزمانش عنوان کرد و گفت: در این سفر یک روزه فرصتی پیش آمد تا در اقصی نقاط استان پروژه های وزارت نیرو و میزان پیشرفت مصوبه‌های  رئیس جمهور به استان مورد ارزیابی قرار گیرد .

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *