امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

کار سختی با سه تیم ملی داریم/حضور کی روش بالای سر سه نفر

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، امید ابراهیمی درباره شرایط تیم ملی در فاصله سه هفته تا شروع رقابت‌های جام جهانی گفت: فکر می‌کنم همه چیز طبق برنامه کادر فنی پیش می‌رود. من هم پس از اینکه لیگ قطر بخاطر میزبانی این کشور از جام جهانی تعطیل شد، به تهران آمدم و با تمرکز کامل در تمرینات تیم ملی شرکت می‌کنم.

او افزود: غیر از بازیکنانی که اکنون در تهران تمرین می‌کنند، لژیونرها هم طبیعتاً تمرینات با کیفیتی را انجام می‌دهند و در فاصله ۲۱ روز تا شروع جام جهانی برنامه‌های تیم ملی با نظم خاصی پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه انگیزه تیم ملی در بالاترین سطح ممکن است، گفت: در دوره قبلی جام جهانی با چهار امتیاز بهترین نتایج تاریخ فوتبال ایران را گرفتیم اما هدف خود من این است که اگر جزئی از تیم ملی در جام جهانی قطر باشم در کنار سایر بازیکنان نتیجه جام جهانی قبلی را ارتقا دهیم. ما مربی بزرگ و با تجربه‌ای چون کارلوس کی‌روش را در اختیار داریم و تیم‌مان هم از نظر بازیکن تیم با تجربه‌تری نسبت به قبل است. در روسیه پنج، شش بازیکن سابقه حضور در جام جهانی را داشتند اما در تیم فعلی ۱۵، ۱۶ بازیکن جام جهانی را تجربه کرده‌اند و ما در مجموع تیم بهتری نسبت به قبل هستیم و این فرصت را داریم تا بتوانیم با همدلی که در تیم ملی وجود دارد به نتایج خوبی برسیم و ایران و مردم عزیز کشور را سربلند کنیم.

ابراهیمی درباره وضعیت رقبای ایران هم گفت: انگلیس یکی از مدعیان جام است. این ارزیابی کلی و عمومی درباره تیم انگلیس است. ولز و آمریکا هم تیم‌های ناشناخته‌ای نیستند و بازیکنان با کیفیتی دارند و قطعاً برابر این سه تیم کار آسانی نداریم. از طرف دیگر اینکه بازیکنان مسئولیت یک کشور و یک ملت را برعهده دارند، کار را سخت‌تر هم می‌کند. باید قبول کنیم در گروه راحتی نیستیم اما از آن طرف ما هم حریف آسانی برای رقبا نخواهیم بود. آنها هم می‌دانند ایران روز سختی برای‌شان رقم خواهد زد. غیرت، اتحاد و همبستگی که در تیم ملی ایران وجود دارد، کار را برای رقبای ما سخت خواهد کرد.

بازیکن تیم ملی درباره تمرینات سه نقره‌اش در کنار شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان گفت: شاید برایتان جالب باشد که وقتی در راه ایران بودیم و با هم حرف می‌زدیم فکر می‌کردیم در ایران قرار است هر روز زیر نظر مربی بدنساز تمرین کنیم اما وقتی به ایران آمدیم کارلوس کی‌روش صبح و بعدازظهر در تمرینات سه‌نفره کنار ما بود. این موضوع دوباره بزرگی کی‌روش را به ما نشان داد. اینکه یک مربی صاحب اسم و رسم و تجربه برای بازیکنانش تا این حد ارزش قائل است که حتی تمرینات سه‌نفره آنها را صبح و بعدازظهر زیر نظر دارد بسیار جالب است. این رفتار او نشان می‌دهد که چقدر به جزئیات اهمیت می‌دهد و تا چه حد برای آماده‌سازی تیمش و بازیکنان وقت می‌گذارد.

ابراهیمی در پایان خاطرنشان کرد: هر چه به جام جهانی نزدیک می‌شویم حس حضور در این مسابقات بیشتر می‌شود و ما بازیکنان هم شب و روز به این موضوع فکر می‌کنیم. به هر حال جام جهانی بزرگترین رقابت ورزشی دنیاست و همه از اینکه به این رویداد نزدیک می‌شویم هیجان‌زده‌ایم. با تمام قدرت و غیرت و تعهد تلاش می‌کنیم که بتوانیم مردم کشورمان را خوشحال کنیم و مطمئن باشید که برای سرافرازی مردم و کشور تمام تلاش‌مان را به کار خواهیم گرفت.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *