امروز: ۰۶ فروردین ۱۴۰۲

واکنش صانعی به انتقادات از المپیاد فوتسال/ هدف ما سال ۲۰۲۵ است

علی صانعی درباره برگزاری المپیاد استعدادیابی فوتسال در جزیره کیش و بعضی از ایرادات و انتقادات نسبت به این المپیاد گفت: ابتدا باید بگویم بازی‌های بسیار خوبی انجام شد و از آنچه که فکر می‌کردیم بهتر از آب در آمد. ایراداتی هم داشت هم از سوی ما، هم تیم‌ها و هم هیات‌های استانی ولی اگر ۳۰ درصد ایراد بود، ۷۰ درصد مزیت داشت. باید این ایرادات را برای سالهای آینده رفع کنیم.

وی افزود: چند استان هم در این المپیاد به خاطر مشکلات مالی شرکت نکردند در حالی که می‌شد حتی با سفر زمینی هم به کیش بیایند. ضمن اینکه گزینه بعدی ما به جای کیش، مشهد بود و برنامه یکباره عوض شد. در واقع برای مشهد هم هزینه‌های سفر باید انجام می‌شد. اگر یک شهر در مرکز ایران میزبانی را قبول کند، ما در خدمتشان هستیم.

سرمربی تیم فوتسال جوانان ایران در پاسخ به این سئوال که آیا در این المپیاد، به آنچه که برای زیر نظر گرفتن استعدادها می‌خواست، رسید؟ گفت: بله، این المپیاد در واقع مکمل لیگ جوانان هم بود. اینجا هر استان به صورت مجزا بررسی شد و خیلی از استعدادیاب‌ها هم از استان‌های مختلف آمده بودند تا برای تیم‌هایشان بازیکن انتخاب کنند. به مربیان هم گفتیم که می‌خواهیم در تیم زیر ۲۰ سال از هر استان حداقل یک سهمیه داشته باشیم. وظیفه ما علاوه بر پرورش بازیکن و قهرمانی، توسعه و پیشرفت فوتسال در استان‌ها هم هست.

واکنش صانعی به انتقادات المپیاد فوتسال/ هدف ما سال ۲۰۲۵ است
تصویری از المپیاد فوتسال در جزیره کیش

صانعی تاکید کرد: هدف اصلی ما برای سال ۲۰۲۵ است. اگر قرار باشد مسابقات زیر ۲۰ سال قهرمانی آسیا برگزار بشود، بازیکنانی که شناسایی شده‌اند استفاده خواهند شد. همچنین مسابقات کافا را هم در پیش داریم. نمی‌دانیم AFC قرار است چه مسابقاتی را در کدام رده سنی پایه برگزار کند ولی به هر حال ما بانک اطلاعاتی کاملی از بازیکنان پای داریم. اگر هم مسابقه‌ای نباشد، می‌توانیم با استفاده از همین بازیکنان تیم بسیار خوبی برای رده سنی امید یا زیر ۲۱ سال داشته باشیم.

سرمربی تیم فوتسال جوانان در پایان درباره زمان برگزاری المپیاد خاطرنشان کرد: بعضی‌ها می‌پرسیدند چرا در این فصل به جزیره کیش رفته‌ایم. در جلسه‌ای که مردادماه برگزار شد، ۹۰ درصد استعدادیاب‌ها پیشنهاد دادند که المپیاد در آذرماه برگزار بشود چون در این زمان امتحانات دی ماه دانش آموزان آغاز نشده است و از سوی دیگر، مسابقات رده سنی پایه کشوری تازه تمام شده است. باید از آقای مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال و همچنین منطقه آزاد کیش تشکر کنم که برای برگزاری المپیاد ما را حمایت کردند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *