امروز: ۲۵ تیر ۱۴۰۳

گردهمایی حامیان هاشمی در گناوه

 
گناوه آنلاین، الیاس احمد حسینی – روز شنبه ۲۸/۲/۹۲ حامیان هاشمی رفسنجانی در مسجد چهارده معصوم گناوه گردهم آمدند. این مراسم با حضور بیش از ۲۰۰ نفر از فعالین سیاسی و اجتماعی شهرستان گناوه برگزار  گردید. در ابتدای مراسم دکتر اکبر مولایی ضمن خوشامدگویی به حضار هدف از این گردهمایی را انتخابات ریاست جمهوری پیش رو دانست و با اشاره به وضعیت کشور طی ۸ سال گذشته و نابسامانی های موجود، تنها راه  برون رفت از این وضعیت اسفبار را اتحاد و یکپارچگی نیروهای اصلاح طلب و تحول خواه پشت سر آیت الله هاشمی رفسنجانی دانست.
سید علی حسینی حقیقی، فعال سیاسی از دیگر سخنرانان جلسه بود که توضیحاتی پیرامون چگونگی و اهداف برگزاری جلسه دادند. وی موضوع بحث را حمایت از کاندیداتوری هاشمی عنوان کردند.حسینی با یاآوری توان مدیریتی هاشمی، اظهار امیدواری کرد که کشور از این بن بست سیاسی و اقتصادی به سلامت گذر کند.
یونس خسروانی از فعالین سیاسی، سخنانش را با این پرسش آغاز نمود که چرا هاشمی؟ وی سپس با مقدمه ای پیرامون شکل گیری جمهوری اسلامی و به فلسفه جمهوریت و اسلامیت نظام اشاره کرد. در ادامه خسروانی با یادآوری شکل گیری و گفتمان اصلاح طلبی در دوم خرداد ۷۶ این نگاه را بهترین اندیشه برای اداره جامعه دانست که متاسفانه با روی کار آمدن جریان احمدی نژاد و پشتیبانی کامل حاکمیت  از وی ، در نتیجه اصلاح طلبان حذف و بسیاری خانه نشین شدند. با گذشت این چند سال از تفکر و مدیریت احمدی نژاد همه به ماهیت و عملکرد و نتیجه عینی این نوع نگاه به جامعه آگاهی کافی داریم نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم. بنابراین در این برهه زمانی تصمیم گرفته شد که با توجه به همه موارد گفته شده از جناب هاشمی حمایت همه جانبه بشود.
جاسم شجاع با جسورانه خواندن ثبت نام هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری که آن را به فرصتی ملی و فراجناحی تبدیل نموده است تشکر و قدردانی نمود. وی که کاندیدای چهارمین دوره انتخابات شورای شهر گناوه است اظهار داشت: جریان اصلاح طلبی نیز همپای دیگر احزاب مختلف درون نظام در جهت تعالی و شکوفایی ایران  با پشتیبانی و حمایت از هاشمی جهت ترمیم عملکرد سوء داخلی و دیپلماسی نادرست خارجی و تبدیل تهدیدها به فرصت ها  در عرصه جهانی، در انتخابات حضوری فعال خواهند داشت.
حیدر حیدریه با بحث پیرامون حقوق شهروندی و مسئولیت یک شهروند در مقابل جامعه، خواستار به حرکت درآمدن مردم در این برهه حساس تاریخی و حضوری پر شور و فعال در انتخابات شد. کاندیدای شورای شهر گناوه هر گونه کم کاری و بی مسئولیتی در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری را عاملی دانست که از چشم تیزبین تاریخ دور نخواهد ماند و در برابر خود و آیندگان  باید پاسخگو باشیم. وی تفکر و عملکرد هاشمی را زمینه ساز دوم خرداد ۷۶، گفتمان و دولت اصلاحات دانست و خواستار حمایت قاطع و همه جانبه از وی در انتخابات ۲۴ خرداد ماه شد.
محمد رزمی از فرهنگیان گناوه با نقد بعضی دیدگاهها، این دوره از انتخابات را تقابل بین اصلاح طلبان و اصولگرایان نمی داند بلکه این انتخابات، رویارویی و تقابل بین میانه روی اعتدالگرا در مقابل تمامیت خواهی افراطی می داند. عامل مهمی که باید به آن اشاره کرد فراجناحی بودن آقای هاشمی است که می تواند طیف وسیعی از افراد و سلایق موجود را راهبری کند و کشور را از این وضعیت اسفبار نجات بدهد.
جواد رنجبرزاده  از دیگر سخنرانان مراسم بود. وی هاشمی را شخصیتی دارای ویژگی های منحصر بفردی دانست که می تواند اجماع گسترده ای از مردم و احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی را نمایندگی کند. وی گفت: برای حمایت از هاشمی باید خود را وارد فاز جدیدی بکنیم. نباید هاشمی را به صرف اصلاح طلب نگاه بکنیم.
سخنران پایانی مراسم حسن سهولی زاده از فعالین اجتماعی گناوه بود که به جمع بندی دیدگاههای ارایه شده پرداخت. وی  حضور سلایق و دیدگاههای مختلف در این گردهمایی را نشانه بلوغ سیاسی و نشان از احساس مسئولیت در قبال مسایل مهم و کلان کشور دانست.سهولی زاده گفت: امسال را  که سال حماسه سیاسی نامیده شده  را با آرای قاطع  به هاشمی رفسنجانی کاملا محقق خواهیم کرد. وی اظهار امیدواری کرد که لنج دریایی ما که توسط ناخدای جوان احمدی نژاد، بی مهابا به دریای طوفانی سپرده شده و دچار سرگیجه شده،  توسط ناخدای باتجربه، هاشمی، از این طوفان و بلا به ساحل نجات هدایت بشود.
این گردهمایی  بنابر گفته برگزارکنندگان ، اولین اعلام حمایت رسمی فعالین سیاسی و اجتماعی  در شهرستان گناوه  از هاشمی است. از نکات جالب توجه حضور تعدادی از طیف اصولگرایان در این برنامه  بود. لازم به یادآوری است که پیشتر، دیگر کاندیداها از جمله محسن رضایی و حامیانش جلسه سخنرانی در گناوه برگزار کرده بودند. همچنین ستاد و حامیان محمد باقر قالیباف تاکنون چندین جلسه برگزار کرده بودند.این در حالی است که طی روزهای گذشته با  ثبت نام هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین رسانه ای شدن سخنان اخیر قالیاف  پیرامون حوادث  کوی دانشگاه در سال ۷۸ و ۸۲ بسیاری از افراد موثر ستاد وی در گناوه  و بوشهر  دچار تردید جدی شده اند  در نتیجه تغییر  رییس ستاد وی در بوشهر و  لغو سفر قالیباف به بوشهر همگی نشان از این پس لرزه سیاسی دارد که پیش بینی می شود طی روزهای آینده شدت بیشتری بگیرد. اگر چه تا اعلام نتیجه نهایی اسامی کاندیداها توسط شورای نگهبان که می تواند حمایت، دسته بندی و جایگاه گروه های سیاسی را بشدت تحت تاثیر قرار دهد، باید صبر کرد و منتظر ماند.
 

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. گناوه

    زنده باد هیأت امناء مسجد چهارده معصوم(ع)(آیت ا… بحرانی)پیشرو جریان اصلاحات درگناوه

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *