امروز: ۲۷ تیر ۱۴۰۳

روز پر گل آبی ها/اولین سه امتیازی ایرانجوان خورموج

یاران سبز : هفته هشتم لیگ نوجوانان استان هم به پایان رسید؛ هفته ای که امید گناوه را به جمع مدعیان نزدیک کرد و سپاهان گناوه را به میان فانوس بدستان لیگ فرستاد. در این هفته امید در ورزشگاه شهید سراجی و در روزی که ایرانجوان کنگان مصمم به کسب امتیاز بود ۲ بر ۱ به پیروزی رسید. سپاهان گناوه که انتظار داشت با کسب سه امتیاز از دیدار در مقابل ایرانجوان خورموج حاشیه امنی در جدول برای خود به دست بیاورد با شکست ۱ بر صفر کاندیدای سقوط شد. ایرانجوان بوشهر هفته های بدی را پشت سر می گذارد این که که هفته گذشته مغلوب خیبر شده بود در این هفته هم به سختی توانست در مقابل پیروزی برازجان یک امتیاز به دست آورد. بستان جوان عسلویه گر چه شنیده می شود سه دیدار نخست این تیم به دلیل استفاده از بازیکن غیر مجاز سه بر صفر شده است اما این تیم همچنان رقیبان خود را از پیش رو بر می دارد. بستان جوان بستانو در این هفته ۳ بر ۱ خیبر اهرم را مغلوب کرد. و اما پرگل ترین دیدار لیگ نوجوانان تا این هفته را استقلال بوشهر رقم زد . این تیم با نتیجه ۱۴ بر صفر پویای دیلم را در هم شکست.
امید گناوه در این هفته گر چه نتوانست فوتبال همیشگی خود را انجام دهد ولی با کسب سه امتیاز در مقابل ایرانجوان کنگان شرایط خود را بیش از پیش بهتر کرد. ایرانجوان در این دیدار با تکیه بر حرکات علی اوس نیمه نخست را با گل احمد قاسمی پیروز به رختکن رفت . در نیمه دوم امید ابتدا با گل عرفان ابراهیمی تعادل را در نتیجه برقرار کرد و آنگاه بهترین گلزن این تیم هم بار دیگر گلزنی کرد تا امید در این دیدار از حریف خود پیشی بگیرد. کنگانی ها در دقایق پایانی حملات زیادی بر روی دروازه امید انجام دادند ولی هم خط دفاعی امید و هم رئیسی دروازه بان این تیم مانع رسیدن ایرانجوان به گل مساوی شدند.
مسلم کرملا چعب و ماهان امیری در خط دفاعی امید در مقابل حملات کنگانی ها به خوبی ایستادگی کردند البته نباید از تاثیر سید حسن موسوی در نتیجه بدست آمده برای امید هم چشم پوشی کرد.
در روزی که ایرانجوان خورموج تا آخرین لحظه برای حضور در مقابل سپاهان گناوه تردید داشت و تنها چند دقیقه قبل از بازی به گناوه رسید هر سه امتیاز در کارنامه این تیم ثبت شد. این پیروزی هم خورموج را به مسابقات برگرداند و هم سپاهان را در معرض خطر سقوط قرار داد. بازیکنان سپاهان که انتظار یک بازی بدون دردسر را در سر داشتند در همان دقیقه اول به یک ضربه پنالتی دست یافتند که این ضربه را منصوری دروازه بان این تیم نتوانست به گل تبدیل کند . بعد از این حادثه خورموجی ها به رهبری مجتبی عبدالهی در دفاع عملکرد خوبی داشتند و با اتمام حملات اولیه سپاهان گناوه ، میهمان در اولین حمله خطر ناک خود توسط محمد جواد فقیه به گل رسید . این گل توازن روحی بازیکنان نوجوان سپاهان را به هم ریخت تا این تیم یکی از بدترین بازیهای خود را انجام دهد که حاصل آن شکست خانگی در مقابل آخرین تیم جدول بود.
ایرانجوان مانند دیگر بازیهای خود تنها به گامهای مجتبی عبدالهی دلخوش است بازیکنی که در همه پستها به کار گرفته می شود .
ایرانجوان بوشهر در هفته هشتم میزبان پیروزی برازجان بود . این تیم در مقابل پیروزی هم مانند خیبر در گلزنی مشکل داشت . ایرانجوان در همان دقایق نخست دروازه خود را از روی ضربه مجید ابراهیمی باز شده دید. این گل در نیمه نخست بدون پاسخ ماند. در نیمه دوم هم دو تیم فوتبال خوبی را انجام دادند که این نیمه هم تنها یک گل داشت. ایرانجوان بوشهر که هنوز در شوک شکست هفته گذشته بود در دقایق پایانی به سختی توانست گل ابراهیمی را پاسخ دهد. این گل را رضا خنسیر به ثمر رساند.
در این دیدار بنیامین عبدالحسین زاده در دفاع راست ایرانجوان ضمن دفاع در کارهای هجومی هم شرکت داشت. در پیروزی هم رضا بهی و مجید ابراهیمی در خط حمله تلاش زیادی برای رسیدن به نتیجه دلخواه کردند.
استقلال بوشهر در مقابل پویا دیلم جشنواره ای از گل به پا کرد. رسول غلامی که تا این هفته توسط مدافعین حریف تحت فشار بود در این دیدار با رهایی از کمند مدافعین پویا ۵ بار موفق به گلزنی شد. مهدی زنده بودی هم از جمله بازیکنان موفق در این دیدار بود .زنده بودی با به ثمر رساندن ۴ گل فاصله خود را در صدر جدول با سید امیر حسین موسوی به یک گل رساند. دیگر گلهای استقلال را در این دیدار آرمین هنردیده (۲گل) ، محمد رضا احمدی ،هادی آقایی و علیرضا مظفرپور به ثمر رساندند.
پور بهی سر مربی استقلال بوشهر از بازی جوانمردانه پویا در این دیدار تقدیر کرد.
بستان جوان عسلویه همچنان پا به پای تیمهای بالای جدول به پیش می رود. این تیم در این هفته خیبر اهرم را با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب کرد. بستان جوان در نیمه نخست ابتدا با گل علیرضا لاری از حریف پیش افتاد. دقایقی بعد از گل لاری روی حرکت علیرضا عباس پور خیبر به یک ضربه پنالتی هم دست یافت که حسین بهادر نتوانست این ضربه را به گل تبدیل کند. میزبان در دقایق پایانی نیمه نخست بار دیگر توسط لاری به گل رسید. در نیمه دوم خیبر برای کم کردن فاصله حملاتی را تدارک دید اما باز این بستان جوان بود که با ضربه محمد احمدی زاده به گل رسید. خیبر در دقایق پایانی توسط سجاد عاشور پور یکی از گلهای دریافتی را پاسخ داد.
sdn-psk-l,s,d علی-اوس.بهروز-فروتن نوجوانان.امید.ایرانجوان-کنگان نوجوانان.ایرانجوان-کنگان.امید نوجوانان-خرم-آبادی

پست های مرتبط

۸ نظر

  1. ناشناس

    استقلال بوشهر تو این فصل واقعا فوق العاده ظاهر شده و به احتمال زیاد قهرمان امسال لیگ نوجوانان استان هم همین تیم میشه.

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *