امروز: ۰۵ مهر ۱۴۰۲

مال‌قائد و تکرار قهرمانی

یاران سبز_ مرتضی خضری: هشتمین دوره مسابقات مینی‌فوتبال روستاهای بخش مرکزی گناوه به پایان رسید. این مسابقات با شرکت تیم‌های بهمنیاری شرقی و غربی، مال خلیفه«الف و ب»، پارسه محمد صالحی، شهید امیری و شهید شهریاری عباسی، چاه‌بردی، سربست، شول، گمارون، گشویی، مال قائد، تل‌تل و اسلام آباد به میزبانی عباسی انجام شد. در این دوره مال‌قائد مانند سال گذشته عنوان قهرمانی را به دست آورد. این تیم که در هفتمین دوره هم قهرمان شده بود با شکست ۵ بر ۴ مال خلیفه قهرمانی را تکرار کرد.

در شب پایانی مال قائد شروع خوبی داشت و با هوشیاری علی عباسی مدافع ثابت خود به گل رسید. دقایقی بعد رحیم زیارت از بهم ریختگی خط دفاعی و ضعف سنگربان مال خلیفه استفاده کرد و گل دوم را هم به ثمر رساند. در نیمه نخست حسین شمسی در درون دروازه مال قائد و خط دفاعی این تیم شب بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند. در نیمه دوم شوت رضا حیات داودی سومین گل را هم برای مال‌قائد به همراه داشت. این گل عمر چندانی نداشت و امید فاضلی با کمک تیرک دروازه و دروازه‌بان آن را پاسخ داد. وقتی بازیکنان مال خلیفه در خط دفاعی بد عمل کردند مال قائد به گل چهارم و پنجم هم دست یافت. سید حسین هاشمی و علی عباسی زننده گل‌های چهارم و پنجم این تیم بودند. بعد از گل پنجم و در حالی که بازی به دقایق پایانی نزدیک می‌شد بازیکنان مال خلیفه هم حملات خود را شدت دادند که حاصل این حملات سه گل بود و بازی در دقایق پایانی به اوج حساسیت خود رسید.

محمد عمادی یکی از بهترین‌های مسابقات زننده هر سه گل دقایق پایانی بود.

با اتمام بازی مراسم توزیع جوایز هم آغاز شد.

در مراسم اهدا جوایز سیدعلی پاک‌نژاد فرماندار گناوه و دانیال اسفنداری معاون سیاسی و بخشدار مرکزی حضور داشتند. عبدالرضا جلال‌پور رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان گناوه و سجاد ملک‌زاده و مصطفی عباسی از اعضای شورای بخش مرکزی نیز در مراسم اهدا جوایز حضور داشتند. مرتضی یوسفی رئیس شورای عباسی و ایوب عباسی دهیار این روستا در کنار دیگر مسئولین جوایز برترین‌ها را اهدا کردند.

حسین شمسی برای رسیدن به عنوان بهترین سنگربان با علی‌رضا زارعی رقابت داشت. عملکرد شمسی در بازی پایانی باعث شد تا عنوان بهترین دروازه‌بان را به دست آورد.

در جدول گلزنان رقابت شدیدی وجود داشت. امید فاضلی در بازی پایانی به کمک تیرک و دروازه‌بان حریف گل زد تا با ۱۳ گل عنوان گلزن برتر مسابقات را به دست آورد. سیدحسین هاشمی و حسن زارعی مردان ۱۲ گله مسابقات بودند.

پارسه محمدصالحی با شرایط بدی مسابقات را به اتمام رساند ولی حسن زارعی کاپیتان محمد صالحی به عنوان بازیکن اخلاق انتخاب شد.

سال گذشته مال خلیفه عنوان تیم اخلاق را به دست آورد. این تیم با رفتار مناسبی که در پیش گرفته بود امسال هم عنوان اخلاق را به دست آورد.

برای بهترین مربی هم نام مراد منوچهری و مهدی حیاتی مطرح بود. حیاتی مربی مال قائد با کسب عنوان قهرمانی به عنوان مربی برتر انتخاب شد. حیاتی در دوره گذشته هم این عنوان را به دست آورده بود.

در طول مسابقات چند بازیکن خلاق دیده شد. حرکات بازیکنانی مانند ابراهیم عباسی از عباسی، بنیامین طاهری از شول، حسن زارعی از محمد صالحی، امیری از چاه‌بردی و محمد عمادی از مال خلیفه‌ای در ذهن تماشاگران ماند ولی علی عباسی از مال قائد فوتبالش بیشتر از دیگران دیده شد. عباسی در دفاع عالی بود و در حمله هم به صورت مداوم شرکت داشت و گل‌های حساسی به ثمر رساند. دو گل این بازیکن در بازی فینال حکم قهرمانی مال قائد را امضا کرد. عباسی به عنوان بهترین بازیکن مسابقات انتخاب شد.

داراب عرب خستگی نمی‌شناسد. فوتبال روستاها تنش‌های خاص خود را دارد ولی داراب عرب همه را به جان می‌خرد و با عشق هرساله این مسابقات را برگزار می‌کند. در دوره‌های گذشته اکبر احمدزاده دبیر هیات ورزش‌ روستایی و بازی‌های بومی محلی شهرستان گناوه در کنار عرب بار مسابقات را به دوش داشت ولی به دلیل مشکلات کاری امسال جای خود را به ابراهیم بهروزی داد. بهروزی سال خوبی را در کنار عرب پشت سرگذاشت.

سجاد ملک‌زاده به تمامی تیم‌های شرکت کننده توپ فوتبال اهدا کرد.

به اعتراف اکثر تیم‌ها روستای عباسی میزبان شایسته‌ای بود. هم از مسابقات استقبال خوبی شد و هم آرامش خوبی بر فضای ورزشگاه حاکم بود.

بوستانی دهیار مال‌قائد از کنار این تیم تکان نخورد و حمایتی همه جانبه از تیم روستا داشت. حمایت‌های دهیار مال‌قائد باعث شد تا اسین تیم برای دومین سال متوالی قهرمان این مسابقات بشود.

 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *