امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

تصمیم مشکوک در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال/ سه جلسه در سه روز!

به گزارش خبرنگار مهر، هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال موظف است دعوت از اعضای مجمع عمومی را با ارائه صورتجلسه به آنها برای تاریخ دهم خردادماه اعلام کند.

عزل موقت شهاب‌الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال باعث شده تا هیأت رئیسه برای جمع بندی تمام اسناد مالی و نحوه ارسال صورتجلسه نیاز به امضای هشت نفر خود داشته باشند در غیر این صورت هیچ‌یک از مستندات مورد تأیید نیست و مجمع عمومی می‌تواند نسبت به آن معترض باشد.

این در حالی است که نشست هفته گذشته هیأت رئیسه فدراسیون به دلیل غیبت مهرداد سراجی رسمیت پیدا نکرد تا سایر اعضا نتوانند اسناد مالی و تمام نکات مربوط به مجمع عمومی را به تصویب برسانند.

با این حال هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در اقدامی عجیب و غیر معمول جلسات متوالی را در دستور کار هفته آینده خود قرار داده است.

حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال با درخواست اکثریت اعضا سه نشست متوالی را برای آنها در نظر گرفته است که کاملاً عجیب است.

ساعت ۱۴ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ساعت ۱۰ صبح دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه و ساعت ۱۰ صبح سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه تاریخ مدنظر جلسات هفته آینده هیأت رئیسه است.

این در حالی که مصوبات هیأت رئیسه به اندازه‌ای است که تمامی آنها را می‌توان در یک نشست بررسی کرد.

از سوی دیگر شائبه ادامه غیبت مهرداد سراجی باعث شده تا گمانه زنی ها برای برکناری قانونی او مطرح شود.

طبق اساسنامه فدراسیون فوتبال در صورتی که یکی از اعضای هیأت رئیسه در چهار جلسه متوالی غیبت کند، سایر اعضا می توانند او را برکنار کنند.

باید دید تحرکات جدید هیأت رئیسه برای کنار گذاشتن سراجی ربطی به برگزاری نشست‌های متوالی در هفته آینده دارد یا هیات رئیسه راهکار دیگری را در این زمینه در نظر خواهد گرفت.

سراجی در حالی در حساس‌ترین روزها از حضور در نشست‌های هیأت رئیسه سر باز زده که تیم ملی ایران فرصت چندانی برای هماهنگی جهت برنامه‌ریزی اردوهای قبل از جام جهانی ۲۰۲۲ ندارد.

به نظر می رسد در چنین شرایطی که هیات رئیسه با شکاف عمیق در بین اعضا روبرو است تشکیل جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال بهترین راهکار برای تعیین سرنوشت مدیریتی فدراسیون فوتبال است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *