امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

استقلال انتظارات را برآورده نکرده/ آمدن و رفتن اسکوچیچ اشتباه بود

ادموند اختر در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به شرایط تیم فوتبال استقلال و تعطیلی لیگ برتر گفت: استقلال همانند دیگر تیم‌های لیگ برتری در تعطیلات اردوی تیم ملی است، آنها در آخرین دیدار خود به یک برد خوب دست پیدا کردند اما تعطیلات لیگ به خاطر تیم ملی باعث شد برخی‌ها اعتقاد داشته باشند روند موفقیت استقلال متوقف شده است.

وی ادامه داد: استقلال در هفته‌های ابتدایی لیگ که آن را سپری کردیم هنوزنتوانسته انتظارات را بر آورده کند درست است که شرایط این تیم در جدول بهتر شده اما کادر فنی باید تمرکزش را روی تیم بیشتر بگذارد، آبی‌ها باید راهکاری پیدا کنند که اگر تیم‌های دیگری مانند پیکان با لایه‌های دفاعی فشرده مقابل این تیم قرار گرفتند راهی برای پیروزی پیدا کنند، یکی از دلایلی که استقلال مقابل نساجی به برد خوبی دست پیدا کرد این بود که نساجی دفاعی بازی نکرد اما آیا در ادامه لیگ باز هم تیم‌هایی هستند که مقابل استقلال دفاعی کنند؟ و اگر این اتفاق بیفتد کادر فنی چه برنامه‌ای برای عبور از لایه‌های دفاعی حریف دارد تا بتواند به گل دست پیدا کند.

اختر در پاسخ به این پرسش که برخی‌ها معتقدند خط هافبک استقلال نیاز به ترمیم دارد، گفت: کدام یک از تیم‌های لیگ برتری مشکل هافبک ندارند؟ شما تیمی را پیدا کنید که در خط هافبک بازیکنان بزرگی به خدمت گرفته است که می‌توانند پاس آخر را داده و مهاجمان را در موقعیت گلزنی قرار دهند، بعد از رفتن مجتبی جباری، علی کریمی دیگر شاهد هافبک بازیساز در فوتبالمان نبوده‌ایم، هافبکی که بتواند در صدم ثانیه نتیجه را تغییر دهد.

وی ادامه داد: استقلال باید با همین داشته‌هایش لیگ را ادامه دهد، مگر سال گذشته با همین نفرات قهرمان نشد؟ البته نباید قهرمانی فصل پیش و اینکه این تیم بدون باخت به جام دست پیدا کرد را مرتب تکرار کنیم تا بازیکنان تحت فشار قرار بگیرند. اما باید بپذیریم که کادر فنی خودش این بازیکنان را انتخاب کرده و باید از همین داشته‌هایش استفاده کند.

مهاجم پیشین استقلال در مورد دیدار هفته آینده استقلال برابر گل گهر سیرجان گفت: تیم‌های قلعه نویی همیشه قابل احترام هستند مقابل آنها بازی کردن سخت است، آنها به دنبال رسیدن به صدر جدول و قهرمانی هستند. استقلال هم باید همانطور که مقابل نساجی بازی کرد بتواند مقابل این تیم بازی کرده و به برد دست یابد. امتیاز برد برابر گل گهر شش امتیازی است چون هم استقلال توانسته سه امتیاز خود را به دست بیاورد و هم سه امتیاز از یکی از رقبا برای قهرمانی بگیرد که در مجموع می‌تواند صاحب شش امتیاز شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امیدوارم آبی‌ها این فصل بتوانند باز هم همانند فصل گذشته به قهرمانی برسند، با آمدن آجورلو دو سال است که استقلال مشکل مالی چندانی نداشته، آرامش برقرار بوده و بازیکنان تمرکزشان روی تمرین و مسابقه است و انتظار می‌رود با ادامه بازی‌ها استقلال نتایج بهتری کسب کند و باز هم به قهرمانی دست یابد.

وی در مورد وضعیت این روزهای تیم ملی و حضور دوباره کی روش گفت: از لحاظ وجهه اجتماعی و فوتبالی کارلوس کی روش یک سر و گردن بالاتر از اسکوچیچ است، باید بپذیریم آمدن و رفتن اسکوچیچ به تیم ملی هر دو اشتباه بود می‌توانستیم با یک مربی خوب داخلی هم به جام جهانی صعود کنیم. اما اتفاقاتی افتاد که اشتباه کردیم و از اسکوچیچ استفاده کردیم حالا هم کی روش را آورده‌ایم که در جام جهانی برایمان چه کاری انجام دهد، مطمئنم چه کی روش، چه اسکوچیچ ما در جام جهانی صعود نخواهیم کردو هیچ اتفاق خاصی برای فوتبال ما اتفاق نخواهد افتاد. در گروه مقدماتی باتیم های ضعیفی بازی کردیم که حتی می‌توانستیم با ابرام چرخی هم به جام جهانی صعود کنیم.

وی با انتقاد از عملکرد فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: پولی را که به کی روش دادیم و می‌دانیم به مرحله بعد هم صعود نخواهیم کرد یا به اسکوچیچ می‌دادیم یا از یک مربی ایرانی استفاده می‌کردیم حالا باید هم حق و حقوق اسکوچیچ را بدهیم تا با شکایتش به فوتبالمان ضربه نزند و هم باید مبلغ کلانی به کارلوس کی روش بدهیم و خوشحال و امیدوار باشیم در جام جهانی عملکرد خوبی داشته باشیم.

اختر در پایان خاطرنشان کرد: دو بازی حساس و تدارکاتی برابر اروگوئه و سنگال داریم امیدوارم کادر فنی تیم ملی بتواند با انجام این دو بازی بتوان نقاط ضعف تیم ملی را برطرف کند و شاهد حضور پرقدرت تیم ملی کشورمان در جام جهانی باشیم.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *