امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

واکنش کی‌روش به هجمه علیه طارمی در پرتغال/ او را آموزش داده‌ام!

به گزارش خبرنگار مهر، نام مهدی طارمی آخرین بار چند روز پیش و در جریان مسابقات تور جهانی پدل(مسابقاتی شبیه تنیس) در رسانه‌های پرتغال مطرح و این موضوع جنجالی شد. در جریان این مسابقات، یکی از گزارشگران شبکه Eleven پرتغال، با جمله «اینجا طارمیسم نیست» صداقت ورزشکار پدل را ستود و به مهاجم ایرانی پورتو کنایه زد.

این موضوع واکنش باشگاه پورتو را در پی داشت و مدیر ارتباطات این باشگاه، گزارشگران شبکه تلویزیونی را افرادی «بیمار» دانست. البته این شبکه هم با انتشار پیامی، از باشگاه پورتو دلجویی کرد تا به ماجرا خاتمه بدهد.

روزنامه O JOGO در شماره امروز خود سراغ دو مربی پرتغالی رفته است؛ یکی «کارلوس کاروالهال» مربی طارمی در تیم ریوآوه پرتغال که در حال حاضر در تیم الوحده امارات مشغول به کار است و دیگری «کارلوس کی‌روش» سرمربی تیم ملی ایران که تاثیر زیادی در پیشرفت این بازیکن داشت.

کاروالهال: طارمی سریع‌تر از بازیکن حریف است

مربی سابق طارمی در تیم ریوآوه در واکنش به تاثیر هجمه رسانه‌های پرتغال روی عملکرد طارمی گفت: فکر نمی‌کنم کوچک‌ترین تاثیری روی او بگذارد. نحوه بازی و پیش‌بینی‌اش، کاهش سرعت و افزایش سرعت، باعث می‌شود حریف فکر کند که می‌خواهد توپ را لمس کند، اما طارمی سریع‌تر است و مدافع او را زمین می‌اندازد.

وی با بیان اینکه کمک داور ویدئویی هم پنالتی‌های طارمی را تایید می‌کند، گفت: او بازیکن با تجربه و با تمرکزی است و اجازه نمی‌دهد انتقادات او را تحت تاثیر قرار بدهد.

این مربی پرتغالی، توانایی گرفتن پنالتی طارمی را در کلمه «هوش» خلاصه کرد و آن را با جزئیات ساده توضیح داد. کاروالهال گفت: طارمی توانایی خواندن، سرعت و پیش بینی دارد. او به حریف اجازه می‌دهد که پایش را جلو بیاورد. وقتی این کار را انجام می‌دهد، طارمی با سرعت می‌رود و بیشتر اوقات خطای پنالتی است. او سریع‌تر و چابکتر از حریف است. می‌داند که بازیکن حریف باعث خطا می‌شود و این سلاحی است که هر بازیکن خوبی دارد.

واکنش کی‌روش به هجمه علیه طارمی در پرتغال/ او را آموزش داده‌ام!

طارمی گرسنه یادگیری است

کاروالهال با بیان اینک