امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

شهرداری گناوه و معضلات پیش رو

گناوه آنلاین، الیاس احمد حسینی- روز شنبه ۱۴/۲/۹۲ جمعی از مردم گناوه با شهردار و رییس شورای اسلامی گناوه دیدار داشتند. در ابتدای این دیدار روح الله ملک زاده معاونت فرهنگی هنری شهرداری، با تشکر و قدر دانی از حضور و پشتیبانی مردم از مجموعه شهرداری، به فعالیت های بخش فرهنگی- هنری پرداخت. در ادامه رضا محمدی شهردار، بتشریح عملکرد شهرداری در طی این مدت  بخصوص تعطیلات نوروز پرداخت.وی با اشاره به تعطیلات نوروز و زلزله شنبه آنها را  ازعواملی دانست که با توجه به حضور مجموعه فنی شهرداری درآن، باعث کندی بعضی خدمات رفاهی – عمرانی به شهروندان گناوه ای دانست و از مردم عذرخواهی کرد.محمدی سپس با اشاره به مشکلات و مسایل پیش روی شهرداری به بدهی های کلان شهرداری و  عدم تحقق بودجه های مصوب از طرف دولت  در نتیجه نبود بودجه و درآمد کافی برای ادامه و شروع پروژه های جدید عمرانی، از حضار خواست راهکارهایی در این زمینه جهت خروج از این بن بست ارایه بدهند.
وی همچنین یکی دیگر از سختی های کار را فشارهای جانبی از طرف افراد و بعضی مسئولین شهر جهت تغییر و تحول در مدیریت شهرداری دانست. اگر چه محمدی با اشاره ای  گذرا و سربسته به این موضوع اشاره کرد اما از قراین و شواهد چنین برمی آید که با رفتن مهندس علی بیروتی از سمت شهرداری و انتصاب رضا محمدی به جای وی، تیم مدیریتی برکنار شده سابق به همراهی تعدادی از افراد ذی نفوذ، فعالیت ها  و فشارهای بی سابقه و گسترده ای برای بازپس گیری  پست های سابق  تا قبل از  تغییر شورای سوم  را از سر گرفته اند.
محمدی در ادامه به اولویت های عمرانی شهرداری از جمله آسفالت کوچه ها، ترافیک شهری، پل عابر پیاده در نقاط  حادثه خیز، احداث کمپ گردشگری، زیباسازی ورودی شهر، افزایش فضای سبز، و خروج قبرستان به خارج از شهر… پرداخت. حاج ناصر احمدزاده خواهان تقسیم اراضی تل چیتی شد که می تواند با تغییر کاربری از این میان سود سرشاری نصیب درآمد شهرداری کند. ولی زاده با اشاره به مقام برجسته قاری قرآنی در گناوه، خواهان نامگذاری میدانی به نام ” قرآن” شد. مدرسی  با اشاره به بلای گرانی و تحریم و دیگر معضلات همسو خواهان نظارت بیشتر در مصرف منابع توسط شهردار شد. اسماعیل کشتکار نیز با اشاره به آماده نبودن قبرستان جدید خواهان تکمیل کمبودهای موجود شد. در پایان هم افضل دهداری با اشاره به سخنان شهردار مبنی بر فشار های وارده از طرف افراد و مسئولین پیگیر جهت بازگشت به مدیریت های عزل شده را مورد نقد قرار داد و برگشت به مدیریت سابق را از طرف مردم  غیر قابل قبول دانست.
از نکات جالب این جلسه حضور چند نفر از کاندیداهای دوره چهارم شورای اسلامی شهر گناوه بود که می تواند تجربه ای باشد برای آشنایی با موضوعات، معضلات، رقابت ها و جبهه بندی های آینده ای که قرار نیست به این زودی ها در شورا و شهرداری  پایان پذیرد و با آمادگی و یارگیری، خود را آماده رقابتی کنند که  می تواند نتایجی شگفت انگیز و قابل تاملی به بارآورد.

پست های مرتبط

۰ نظر

  1. ناشناس

    خواهشی که دارم از شهردار جلوی افرادی که می خواهند فقط به شهرداری لطمه وارد کنند اجازه این کار را به انان ندهد پیروز وموفق باشی.

    پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *