امروز: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

افتتاح دفتر جدید هفته نامه دریادلان+تصویر

یاران سبز: فرهنگ سازی ساز نخستین گروه های فرهنگی ست که بنظر می رسد در گناوه سازش کوک نیست ، خیلی ها تلاش دارند تا فضای فرهنگی گناوه را با توجه به حضور مداوم مسافران و گردشگران به شهر تغییری بنیادی دهند تا دستگاه ها هم مجبور به همراهی شوند گر چه روند این حرکت کند و در بعضی مواقع ناامید کننده است ولی فعالیت هفته نامه ها می تواند شتاب مناسبی به این تفکر دهد ، در گناوه چهار هفته نامه فعالیت دارند که با مشقات زیاد بر روی پیشخوان قرار می گیرند .هفته نامه دریادلان قدیمی ترین هقته نامه شهرستان گناوه که در راس آن غلامرضا کرمی فرهنگی بازنشسته قرار دارد طی دوازه سال فعالیت قدمهایش را در همین راه برداشته است البته هفته نامه هنوز نتوانسته است افکار عمومی را راضی کند و به قول کرمی مدیر مسئول هفته نامه دریادلان که می گوید: افکار عمومی گاهی ما را می نوازند  و گاهی برما می تازند ، راه دشواری در پیش روست ، این هفته نامه اولین دفتر خود را در نزدیکی چهار راه ناخدا حمزه قرار داده بود اما بعد از مدتی با فروش زمین دفتر ، دفتر هفته نامه هم بسته شد ، حالا بعد از سالها هفته نامه دریادلان صاحب دفتر جدیدی شد که انتظار می رود مرکزی برای رشد و توسعه مسائل فرهنگی ، اجتماعی ، هنری ، ورزشی و سیاسی شود .در قسمتی از دفتر جدید هفته نامه دریادلان آثار و کتابهای شاعران ، نویسندگان و مولفین شمال استان جهت استفاده محققین و پژوهشگران قرار داده شده است ، در ضمن آرشیوی از عکسهای مختلف از دهه ۱۳۲۰ تا کنون در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است .همچنین صحافی شده هفته نامه دریادلان از نخستین شماره تا کنون نیز در دفتر هفته نامه به همراه ویژه نامه هایی که به صورت مجله منتشر شده اند قرار دارد.

در این دفتر علاوه بر فعالیت های رسانه ای دیگر فعالیت های فرهنگی نظیر تشکیل انجمن ادبی ، نشستهای تخصصی به منظور ارائه راهکارهای لازم جهت توسعه استان و شهرستان ، تشکیل بانک ایده ها و همچنین شناسایی نخبگان و استفاده از دیدگاه های آنان مد نظر می باشد. جمع آوری و نگه داری از اسناد تاریخی به منظور استفاده پژوهشگران و محققین هم در دستور کار هفته نامه می باشد.

در مراسم افتتاحیه دفتر جدید هفته نامه دریادلان یوسفی فرماندار گناوه گفت : انتظار نیست که همیشه از عملکرد مسئولی تعریف و تمجید شود بلکه باید در کنار آن نقد سازنده وجود داشته باشد تا بتوان به پویایی و توسعه یک جامعه کمک کرد.
وی اظهارکرد: این شهرستان برای توسعه و پیشرفت نیاز به همفکری و یاری بانیان و متولیان فرهنگی بویژه اصحاب رسانه دارد.
فرماندار گناوه گفت: متولیان امورفرهنگی و رسانه ای این شهرستان مسئولیت دوچندانی در توسعه و پیشرفت منطقه خود دارند و بهره گیری از اظهار نظر و رهنمودهای آنان باید مدنظر مسئولان قرار گیرد.

یوسفی.افتتاح-دفتر-دریادلان افتتاح-دفتر-دریادلان-.. افتتاح-دفتر-دریادلان افتتاح-دفتر-هفته-نامه-دریادلانافتتاح-دفتر-دریادلان..... افتتاح-دفتر-دریادلان... افتتاح-دفتر-دریادلان.... امیر-حسین-حیاتداوودی.بهروزی.افتتاح-دفتر-دریادلان عبدالکریم-نیسنی غلامحسین-دریانورد

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. دره گپ

  ای خدا گپ نزنم بعضه
  باید از بعضی از این دوستان به خصوص از نوع روشندلش می پرسیدی آخرین باری که روزنامه خوندین کی بوده؟ یا از اول زندگیتون تا امروز چقدر برای خرید روزنامه هزینه کردید؟
  عکس دم در هفته نامه خبر می دهد از سر درون

  پاسخ
 2. عباسي

  ما که نفهمیدیم این دفتر در کجای شهر واقع است؟ رهن هست ؟ استیجاری هست؟ متعلق به اقای کرمی هست ؟بزرگ هست ؟کوچک هست؟ در شان گردانندگان ان هست؟ البته من در این مدت تنها ماندن دریادلان را احساس می کنم ماندنی که نبودنش هم با بودنش تفاوت ندارد. زیرا هنوز در خانه های مردم جا ندارد. گناوه با این بازار بزرگش در این هفته نامه هیچ جایگاهی ندارد. حتی تبلیغاتی هم ندارد. در حد کاغذ دیواری یک دبیرستان هست. زیرا افراد خبره وخبرنگار خبره ندارد. وخیلی از اخبار شهر را هم منعکس نمی کند/ دو هفته نامه دیگر این شهر را بالاتر می بینم. انشاء الله که بهتر ضشود.

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر عباسی
   بلوار امام علی – روبروی دانشگاه پیام نور
   مالک عرصه و عیان آقای کرمی ست
   مساحتش ۸۰ متر است
   تشریف بیاورید خوشحال می شویم
   مواردی هم که در ادامه سئوالات فرمودید همه صحیح است
   «تلاش بیهوده به از خفتن» مولانا

   پاسخ
 3. دره گپ

  کوشش بیهوده به از خفتگی ( درستش اینه خضری )
  آقای عباسی توقع دارند دریادلان با جیب شخصی غلومرضاکرمی به اندازه گاردین بازخورد داشته باشه ، اینکه تو خونه مردم راه نداره اشکال از دریادلان نیست فقر فرهنگی ، بی سوادی ، عوام زدگی دلایل اصلی این پدیده شومه! نمونه این دلایل هم نظر نازل و سطح پائین شماست که در کمال تعجب میگید ماندنش با نبودنش خیلی تفاوت نداره! برای افرادی با این طرز تفکر دریادلان از سرشان هم زیاد است! این نظر یعنی کرمی خیلی مرد بوده که با چنین طرز تفکرات حقیری چراغ این خانه را روشن نگه داشته.
  ضمنا اون دوتا دیگه دارند کم کم از هفته نامه به سالنامه تغییر کاربری میدن ، نیست که اون دو تا خونه مردم رو قبضه کردند بذارید این یکی راه نداشته باشه ،

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *