امروز: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

شورا و شهردار گناوه ، تا کی پشت سنگر بدهی

یاران سبز : کارشان را با یک مصاحبه آغاز کردند همراه با فکرهای تازه و انرژه فوق العاده ، اما خیلی زود ترمزشان کشیده شد ، رو نمایی از یک بدهی عجیب همه را به عقب وا داشت ، آن فکرها و انرژی برای غلبه بر رقم ۴۹ میلیارد بدهی حداقل تا اینجای کار کافی نبوده است ولی آنها مصمم آمده اند تا از این گذر گذری به سلامت داشته باشند .شورا

شورای چهارم با انتخاب شهردار مسیرش را تعیین کرد ، شهرداری که در انتخابش وسواس زیادی انجام شد و اکثر شورایی ها او را منجی شهر می دانستند . این اولین اقدام کارساز اعضای شورا بود که در یک هماهنگی کم نظیر انجام گرفت و محمدرضا عربزاده بر کرسی شهرداری نشست ، اما خیلی زود سازهای مخالف از درون شورا به گوش رسید ؛ در اولین مزایده ای که برای ساحل انجام شده بود تا عید نوروز را برای مسافران عیدانه داده باشند صدای خیلی ها در آمد تا جایی که یکی از اعضای شورا هم نارضایتی خود را به نحوه واگزاری اعلام کرد البته در زمان عید کمتر مسافری را ملاقات می کردی که از امکانات کنار ساحل راضی باشد که این خود ایرادی بس بزرگ بود چرا که در سالهای گذشته مسافران رضایت خود را به گوش مسئولین می رساندند .

در مصاحبه نخستین اعضای شورا با هفته نامه دریادلان تعامل با مردم حرف اول را می زد و شعار نشست با مردم جلوه خاصی داشت ولی این شعار تحقق پیدا نکرد که بهانه اش را اعضای شورا گرفتاری های زیادی عنوان می کنند ، آیا ۲۷۰ روز برای برنامه ریزی زمانی کم است که نشود از لا به لای آن پای درد دل شهروندان نشست ؟ورزشگاه-پنج-هزار-نفریورزشگاه پنج هزار نفری

خوابگاه2خوابگاه ورزشکاران

پرداختن به ورزش به صورت زیرساختی از شعارهای مهم اعضای شورا بود ، شعاری که دلخوشی را برای ورزشکاران به ارمغان آورد و همه منتظر آغاز ساخت و ساز در ورزشگاه پنج هزار نفری بودند ورزشگاهی که تا یک سال پیش درب داشت ولی حالا دربش هم به سرقت رفته است و خوابگواهی که همچنان در رختخواب خود غنوده است .این یعنی نپرداختن به اساسی ترین نیاز ورزشکاران .

در دومین نشست اعضای شورا و شهردار با هفته نامه دریادلان حرفهایی رد و بدل شد که خواندن خلاصه ای هر چند ناقص از آن خارج از لطف نیست.

وقتی غلامرضا کرمی برای آغاز مصاحبه دوم با اعضای شورا دفتر خاطراتش را باز می کند و سوال روز نخست و برنامه های اعضای شورا را یادآور می شود تعدادی از اعضای شورا سوال را کلیشه ای می خوانند ولی یکی نیست به شورایی ها بگوید عملی نشدن شعارهای شما که دلخوشی رای دهنده گان بود و همان شعارها خیلی ها را وادار کرد که رای آری را به شما بدهند تا راه ورود به شورا برای شما باز شود آیا کلیشه ایست . یادمان باشد این مردم فعالیت چشمگیر علیرضا نوری ، علی بیروتی و رضا محمدی شهرداران سابق را به چشم دیده اند و انتظار دارند از سرعت زیبا سازی شهر کاسته نشود سرعتی که در حال حاضر از آن خبری نیست .

شاید بتوان منتطقی ترین و ویژه ترین نگاه اعضای شورا را در صحبتهای شهبازی شنید ، آنجا که شهبازی با جراتی تمام از بابت کارهای انجام نشده و یا عقب مانده از مردم طلب بخشش می کند .شهبازی نشان می دهد جرات گفتن دارد.

و اما شهردار در این نشست گفت:

دریادلانشهردار می گوید :قراردادهای خوبی در گذشته بسته نشده است ، می گوید : سعی کردیم در شهر جو آرامی برقرار کنیم چون اگر می خواستیم ادامه دهیم باید درب شهرداری را می بستیم .

آیا شهردار می داند وقتی کاری در شهر انجام نگیرد و یا کارها سرعت لازم را نداشته باشند و قراردادی بسته نشود معنی آن می شود بسته شدن درب شهرداری ، زمان اندک است و انتظار بالا .

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. فوتبالی گناوه

  سلام . از منبعی معتبر خبر رسیده که ۱۰۰ میلیون معروف فروش ساحل در ایام عید هنوز به حساب شهرداری واریز نشده و گویا اعضای محترم شورای شهرمان……

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر اندیشه
   وقتی چیزی ننویسی متهم به سکوتی ، وقتی می نویسی متهم به تفرقه ای

   پاسخ
 2. دره گپ

  برادر و یا خواهر اندیشه
  یکی به یه بنده خدایی رسید و گفت انگار همسایه تون عروسی داره
  گفت: به من چه!
  گفتن شنیدیم که قراره یه دیس شیرینی هم برای شما بیارن
  گفت: به تو چه!

  پاسخ
 3. فوتبالی گناوه

  آقای اندیشه معلومه که کی هستی ….
  شما برید به قولهایی که قبل از انتخابات دادید عمل کنید لطفا ….
  اعضای محترم شورا به همین زودی دستتون برای همه رو شد

  پاسخ
  1. شهروند

   فقط خانم عرب زاده قولی ک ب ما داد عملیش کرد ودست همش رورو کرد در بحث ساحل وشهردار رو هم ب هیچ عنوان قبول نداره

   پاسخ
 4. حیدری

  اگر ذر شورای شهر تنها دونفر فقط دونفر مثل خانم عرب زاده بود شهر ما گلستان بود ولی افسوس ک در شورا تنهاست ویک نفری نمیتوان ….. درود بر خانم عرب زاده ک مثل یک شیر وایستاده ومیگه باید شهردار رو عوض کنن ….

  پاسخ
 5. رزمی

  وقتی خانم عرب زاده ک خیشاونده خودش هست که قبولش نداره شهردارو وای ب حال بقیه مردم ولی نمیدانم چ دلیلی داره ک بقیه اعضای شورا مخالفت خود را باشهر دار نمیکنن باید خسته نباشید ب خانم عرب زاده گفت واقعا شیری ک خورده اید حلالتان باشد

  پاسخ
 6. جوکار

  شهرداری که تو شهر بعد از چند ماه هیچ تعغیری نده یعنی …. شو نداره پس خودش باید بره .این بدهکاریها همش بهونه خیلی کارها هست که هیچ نیازی به بودجه نداره .بلکه نیاز به سلیقه وخلاقیت داره که متاسفانه اینا ندارن .فقط یه کاره خوب بلدن اونم درختارو هرس کنن و اضافه شو تو خیابون ول کنن برن باتشکر

  پاسخ
 7. بچه های بازار شیطونی

  بله بنده هم بانظرات بالا موافقم نمیدانم چ دستی تو کاره ک کسی کمک خانم عربزاده نمیاد ک شهردار رو عوض کنن شاید …. یک دختر از همه اعضا فعالتره همچنان پاینده باشی راستی چرا شما ریس شورا نمیشید

  پاسخ
 8. رزمی

  شهردار محترم وقتی خیشاوند خودت نمیخادت ک البته من باخیلیای تلتلیا در ارتباطم وهیچ کدومشون نمیخانش قبولش ندارن بخدا بقران از کوچکشون تا بزرگشون نمونه بارزش خانم عرب زاده شورا ک هیچ قبولش نداره باید …

  پاسخ
 9. رضا دهقانی

  با سلام و خسته نباشید خدمت همه خدمتگزاران و نیز تسلیت ارتحال امام شهیدان ؛ عارف دوران بر سالکان شریعت قرآن .
  آقای نوری فضای نرم افزاری را در شهرداری نهادینه کرد و چند میلیارد تومان بدهی را تسویه کرد و …
  آقای بیروتی چندتا خیابان اصلی خصوصا بلوار شهرداری ؛ بندر و حرم تا حرم را ساخت فضای سبز را گسترش داد و ……….
  آقای محمدی پخ خیابان ها و چراغ راهنما سر چهار راه ها را انجام داد و ….
  اما آقای مهندس عربزاده تا کنون نمادی از یک شهردار موفق و پیشرو را به مردم ارایه نداده است و متاسفانه قدرت تصمیم گیری ایشان متزلزل است ؛ بگذزیم از اینکه تعامل خوبی با مسیولین دارد و در برابر ارباب رجوع انسان متواضعی است اما همه این خصوصیات اخلاقی مدیریت ایشان را پوشش نمی دهد چون از شاخص های ویژه یک مدیر :
  برنامه ریزی ؛ سازماندهی ؛ رهبری و کنترل است .
  برنامه ریزی : استراتژی عملیاتی برای آینده ؛ «افق ۴ ساله»
  سازماندهی : تکریم ارباب رجوع و الگوی مناسب برای چارت تشکیلاتی سازمان
  رهبری : ایجاد انگیزه در کارکنان از طریق پاداش های مادی و معنوی و اجتماعی «حقوق و پاداش به موقع ؛ احساس پذیرفته شدن و تشویقی های اداری و ..»
  کنترل : تسلط بر حیطه نظارت سازمان (حضور به موقع در محل کار ؛ سلامت روحی و روانی و مالی و انضباط کاری و اخلاقی کارکنان و شناخت تهدیدها و فرصت ها)
  راهکار : تشکیل اتاق فکر و استفاده از نقطه نظرات آگاهان به مسایل شهر و شهرداری
  و تقویت روابط غیر رسمی در تمام سطوح سازمان و ارتباط آنها با مهندسان و پیمانکاران
  در پایان از آقای شهردار خواهش می کنم دلیل انتقال آقای داوود گره از دایره حقوقی به شهری و از شهری به پایانه ها را دقیقا جویا شوید تا خیلی از دغدغه های روشنفکران را متوجه شوید و نیز دلیل ابقاء «درامد» پس از بازنشستگی و ارتقاء ایشان تا سطح معاونت ؛ خود روشنگر پاره ای از مسایل است .

  پاسخ
 10. همشهری

  متاسفانه اقای ….. هم به امور ساختمانی شهرداری برگشته تا جمع گل کاری شهردار و شورا کامل بشه

  پاسخ
 11. بلوک حیات داوود ولیراوی

  اقای نادر پهلوان زاده …. این همه حجمه نسبت ب شهردار چرا شهر دار رو در نمیارید دلیلش چیست واقعا نمیبینید خودتان در شهر چ تغیری ایجاد کرده شهردار کارای شهرداران قبلی رو هم از بین برده ….

  پاسخ
 12. شهروند

  … فقط خانم عرب زاده واقای شهبازی قرص محکم وایستادن و میگن باید شهردار رو در بیارن نمیدانم چ دلیلی داره ک بقییه اعضا مخالفت خود را باشهردار نمیکنن

  پاسخ
 13. ساحل نشین

  شورا باید این سنگر را خراب کند!!
  اگه ۴۹ میلیارد بدهی هست!!
  باید معادل ۴۹ میلیاد هم کار شده باشه!! (ولی ما گوش دراز نیستیم!! و کار نشده به این اندازه. اگه شده بود الان پروژه نیمه کار نبود و این وضع شهرمون نبود)
  این بدهی که برابرش کاری نیست پس از کجا آمده؟؟؟؟؟؟
  شورا چرا لیست پروژه ها را تک به تک کارشناسی نمیکنه که رقم واقعی کارها معلوم بشه!!!!
  شورا در این زمینه هم خیلی کوتاهی کرده و نسبت به حقوق مردم کوتاه آمده!!!!!!

  پاسخ
 14. بندر گناوه

  خانم صفوی عملکردی خوب داره. آسایشگاه معلولین ذهنی شهرستان را دنبال میکنه که حتی زمینش را گرفته و کم کم داره وارد فاز عملیاتی میشه که در این راستا چند نفر دیگه هم مثل آقای حاج محسن کبگانی و آقای جمشیدی و چند بزرگوار دیگر کمک میدهند
  که جای تشکر و خدا قوت دارد.

  پاسخ
 15. شهروند

  از اینکه همولایتی های اقای عربزاده مخالف وی شدهاند خصوصا خانم عربزاده با کمی تامل میتوان فهمید که شهردار فردی نیست که اهل قوم گرایی و تبعیض باشد و شاید این موضوع به مزاج بعضی از تل تلیها خوش نیاد

  پاسخ
  1. رزمی

   دوست گرامی بحث قوم گرایی نیست اقای شهبازی هم مخالف ایشونه همچنین خانم صفوی هم مخالف ایشونه اقای عربزاده در شهر هیچ تغیری ایجاد نکرده …

   پاسخ
  2. اخ اخ

   ای کاش حسن عرب زاده شهردار میشد … مثل اینکه شهردار میگن خودش کاندیدشورا بوده ورای نیاورده بوده ….

   پاسخ
 16. رزمی

  ب زودی طومار خود را بر علیه شهردار وشورا ک الان در حال امضاء کردن ان هستن مردم ب وزارت کشور خواهیم برد

  پاسخ
 17. رضا دهقاني

  شهروند گرامی زیاد در مسایل خانوادگی افراد وارد نشوید و به آنها دامن نزنید چون امکان دارد نقد خانم عربزاده از آقای شهردار دلیلی غیر ار عملکرد ایشان داشته باشد .
  در باره خانم عربزاده چرا کلی گویی میکنید ؟
  همه اعضاء شورا مسئولند باید با آمار و عدد و رقم بنویسند ؛ طرح های عملیاتی بدهند ؛ کمی بگویند نه کیفی ! چون کمیت قابل اندازه گیری است و در ظرف واقعیت می گنجد اما استفاده از واژه های خوب و بد و …. با هیچ معیاری قابل قیاس نیست .
  شما اعضاء شوارای یک شهر ۷۵۰۰۰ نفری هستید ؛ روزی چند ساعت مطالعه دارید؟
  ار پروژه و سازه و ساختمان و فاضلاب و طرح تفضیلی و محدوده قانونی و کاربری و تراکم و پایانه و معاونت های مختلف شهرداری و وظیفه آنها چقدر میدانید؟
  کدام یک از شما کتاب «قانون شهرداری ها» را تا آخر خوانده اید؟
  چشم انداز ۲۰ ساله کشور را در چه سطحی میدانید ؟میزان پیشرفت گناوه تا افق ۱۴۰۴ چند درصد بوده است ؟
  آخه تنها شهری که میزان رشد جمعیتش پابه پای ایران جلو میاد گناوه است ؛ زمانی که ایران ۳۶ میلیون نفر بود گناوه ما ۳۶۰۰۰ نفر بود و اکنون که ۷۵ میلیون نفر است جمعیت گناوه دقیقا ۷۵۰۰۰ نفر است یعنی جمعیت گناوه تا کنون ۰۱/ درصد جمعیت کشور بوده است .
  چرا مصوبات شورا را رسانه ای نمیکنید؟
  خوشبختانه چه تخصصی کم دارید؟ چندتا مهندس و حقوقدان بین شماست !
  اگر قرار بود وظیفه ای که قانون اساسی برایتان مشخص کرده انجام بدهید چقدر وقت کم می آوردید؟

  پاسخ
  1. بچه های بابا علیشاه

   اقای دهقانی شما واقعا نمیدانید شهردار از وقتی ک اومده هیچ تعغیری در شهر ایجاد نکرده شهر و ب گند کشیده بحث خانم عرب زاده نیست ما میگیم شهردار رو اعضای شورا نمیخان اقای شهبازی هم نمیخان شون همچنین خانم صفوی

   پاسخ
 18. 49 میلیارد بدهی

  آقای عربزاده فقط میخواست شهردار بشه!!!!
  واقعیت های شهرداری گناوه را نمیدید!!!!
  شهرداری گناوه که خیلی ها بخاطر بدهی سنگینش از پذیرش سکان آن، سر باز زدند!!
  ولی آقای عربزاده نمیدونست ۴۹ میلیارد بدهی برای گناوه یعنی چه!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
  این حرف به معنای تبرئه آقای عربزاده نیست!!!! ایشون چرا قراردهای ننگین شهرداری و ابهامات ۴۹ میلیارد بدهی را واضح مشخص نمیکنه؟؟!!!
  چرا در نمیاره که میلیاردها بدهی که معادلش کاری نیست!! از کجا آمده!!!!؟؟؟؟؟
  آقای عربزاده و شورا شهامت برخورد را از خودشون نشان نداد!!!!

  پاسخ
 19. ایرانی

  اقای رضا دهقانی انشاا… تلاش کن تا در ۴ سال دیگه کاندید بشی و مردم بهت رای بدن بعد بیا شهر رو درست کن فعلا توصیهات محلی از اعراب نداره

  پاسخ
 20. شهروند

  نمی دانم چند نفرید که برای خانم عربزاده کامنت میذارید ولی خواهش میکنم با شعور مردم بازی نکنید از خام عربزاده بپرسید تا حالا خودش شخصا برای حل مشکلات بانوان شهرمان چه قدمی برداشته یا اینکه جهت رفع مشکل حمل زباله که خودش مسول کمیسیون خدمات شهریست چقدر وقت گذاشته چه برنامه ای ارائه داده اصلا تا حالا حرفی برای گفتن داشته بدرود.

  پاسخ
  1. شهروند

   ولی فکر کنم ک مسئول بانوان خانم صفوی باشه ولی ما کاری ب خانم عرب زاده نداریم ما ها میگوییم شهردار خیلی ضعیفه

   پاسخ
  2. خانم دربانک....

   بنده درجلسه ای حضور پیدا کردم ک خانم عرب زاده برای ما صحبت میکرد وتقریبا ۴۰ یا۵۰ خانم هم اونجا بود

   پاسخ
 21. سیاسی

  اقا رضا اگر اشتباه نکنم شهردار گزینه خانم عرب زاده بوده ولی ایشان میگه من کاری خیشاوند بودن ایشان ندارم هر کس ک میخواد باشه باشه شهردار وقتی کارایی نداره مدیریت بلد نیست از شهرداری هیچی نمیدانه باید بره تا یکی دیگه بیاد

  پاسخ
 22. سیاسی

  اقایان محترم ما شهردار رو نمیخایم کارایی نداشته تو شهر خیلی ضعیفه ضعیف ترین شهردار استان بوشهر تا ب حال مرتضی خضری تا بحال هر چ کامنت گزاشتم نیاووردی بالا لااقل این یکی رو بیار بالا از مسا بقات فوتبال ساحلی چ خور

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر سیاسی
   همین نظر رو هم میتونستی زیباتر بنویسی
   اطمینان داشته باش تا آنجا که توان دارم از نظر دوستان استفاده می کنم اما خواهشم این است کارشناسی تر بنویسید و به شخصیت افراد حمله نکنید . آقای عربزاده را از دید یک شهروند با ایمان و منصف نقد کنید .
   پسندیده نیست کسی به شخصیت ایشان حمله کند چون دردی درمان نخواهد شد.

   پاسخ
 23. خدری

  اقای بیروتی پدرش در اومدتا تونست افراد …رو از شهرداری دور کنه اقای عرب زاده رفته قشنگ همشون رو دوباره بر گردونده مگه شهردار نمیگه ک بدهکاریم و فلان بره کنار تا مهندس بیروتی دوباره بیاد باهمین بدهکاری ک میگن چکار میکننه فقط ببینین ک چکار بکنه اونوقت شورا فقط وایستاده میگه بدهکاریم کدوم بدهکاری فقط مهندس بیروتی مرد سازندگی درود برشرفت مهندس ولی کجایی ک دارن کارای شمارو خراب میکنن تورو ب خدا دوباره برگرد ما مردم چ گناهی کردیم

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر ناشناس
   اگر نظرها کارشناسی باشد که حتما ولی بعضی از دوستان کم لطفی می کنند

   پاسخ
   1. ناشناس

    اقای خضری از کجای نقطه شهربگم هرجا بگم باید ب ایشان نمره صفر بدیم صفر …
    فقط چسبیده ب افراد شورای شهر ک ایشون رو در نیارن اصلا ما قبولش نداریم ب عنوان شهردار مثل ک بالا کامنت گزاشتن میگن اقای شهبازی و خانم صفوی وخانم عرب زاده نمیخانش اگه اینجوریه دمتون گرم ای ول

    پاسخ
 24. تدبیر و امید

  جواب دوست عزیز آقای خدری
  ببین رفیق در مورد ضعف آقای عربزاده هیچ تردیدی نیست!!
  ولی آقای بیروتی هم وقتی دید ۴۹ میلیارد شهرداری بدهکار شده و سر و کله طلبکارها پیدا شده!!! دیگه تصمیم به رفتن گرفت!
  آقی بیروتی زحمت زیاد کشید ولی بخاطر عجولانه عمل کردن باعث شد که میلیاردها بدهی الان باشه که معادلش کاری وجود نداره!!!!!
  ———————————————————————————————
  همه ما عقل داریم که! به نظرت چطور میشه ۹۰ پروژه آقای بیروتی که بنرش را هم همه دیدند و باید با ۱۳/۶ سیزده میلیارد و ششتصد میلیون انجام میشد ولی با وجود ۴۹ میلیارد بدهی هنوز اخیلی هاش نمیه کاره هستند!!!!!!!!!

  پاسخ
  1. ناشناس

   نه دوست گرامی کجا ۴۹ میلیارد این رقما همش دروغه چرا دقیق شفاف سازی نمیکنن اگه ۴۹ میلیارد بدهی داره شهرداری بیاد بگه دیگه توضیح بده ب مردم ک چه جوریاست بدهکاری شهرداری همش دروغه

   پاسخ
 25. خدری

  باسلام خدمت همه دوستان گرامی اقای عرب زاده چ کاری انجام داده برای شهر هیچ /فضاهای سبز شهر که همه دارن کم کم ازبین میرن درختان شهر همه خوشکیده کانالای کنارخیابانها همه لبریز از لجن بالای ۷۰درصد کوچه ها جوب ها خراب کوچه های کثیف اشغالها رو هم معلوم نیست ک کی میبره پاساژهای گناوه ک هردم بیل دستفروشان ک افتضاح نظم شهر رو ب هم ریختن سرویس بهداشتی ک هیچ ماشین های دست فروشی های کنار خیابان ها ک حرفش رو نزنیم بهتره یا خیابانهارو ک اصلا جارو نمیکنه فقط وایستده ومیگه اسفالت کردم کجارو میگید شهردار حتما کنار پارک بعثت ی تیکه ای ک سرجم ۳۰ متر هم نمیشه تازه زیرسازیش رو ک شهردار قبلی انجام داده بوده از همه بدتر میگید ۴۰۰میلیون خرجش شده که اونجا خیلی زیاد خرج کرده باشید ۲۰۰میلیون بابابسه دیگه ول کن خودت برو …
  چرا اعضای شوراسکوت کردین کجا اون وعده وعیداتون بسه بخدا بسه دیگه ماها مردم هم دیگه خسته شدیم بخدا

  پاسخ
 26. حسین

  بله ماهم کاملا موافقیم خانم عرب زاده خودش رو کاملا از افراد جدا کرده البته اقای شهبازی هم همینطوردرود بر شرفتون

  پاسخ
 27. تدبیر و امید

  در جواب ناشناس
  سلام دوست عزیز
  من هم از خدام هست که ۴۹ میلیارد دروغ باشه!
  ولی متاسفانه راست راسته!!!
  و من و جنابعالی و دیگران باید تاوان این ۴۹ میلیاردی که نمیدونم از کجا آمده را پس بدهیم!!
  در راست بودنش شکی نیست

  پاسخ
 28. مصیب زده

  درد ما این هست که حتی باور ۴۹ میلیارد برای خیلی ها سخته!!!!!
  ۴۹ میلیاردی که خیلی کارها میشد باهاش کرد!!!!!!
  الان اگه اعتباری بیاد، بجای تعریف پروژه جدید،باید این اعتبار را صرف بدهی ها کرد!!!
  حالا اگر برابر یک چهارم این بدهی هم در شهر کار شده حرفی نبود

  پاسخ
  1. مرتضی خضری

   سلام برادر منصور
   فکر نکنم اعضای شورا از خودشان دفاع کرده باشند ولی هستند کسانی که از عملکرد شهرداری و شورا رضایت دارند و دفاع هم کردند.

   پاسخ
 29. چهار راه جک باری

  باید تایر جک باری تش بزنین تا بعضی از همشهریان عزیز تازه بهمند که چه بلایی بر سرشون اومده و واقعا ۴۹ میلیارد بدهی هست!

  پاسخ
 30. تدبیر و امید

  سلام فاطمه خانم
  من یک شهروند هستم، آقایون تو شهرداری شهر را بدهکار کردند!
  حالا من بیام از کارم که جای دیگه هست بیام استعفا بدم!!!؟؟؟
  گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری!!!!
  هر چند الان امثال ما باید با پرداخت عوارض تاوان این بدهی را پس بدهیم!!
  این بیان بدهی به معنای این نیست که شوار و شهردار جدید قوی هستند!!!!
  شهردار و شورا حرفشون نزدنی هست و واققا ضعیف هستند!!!
  شورای قبل و شهردار قبل هم با شتابزدگی و ندانم کاری تیشه به ریشه این شهر زدند با این ۴۹ میلیاردی که بجا گذاشتند

  پاسخ
 31. خاک من سر ...

  سلام خدمت همه دوستان ببینید …. شهرداری روزانه بالای ۶۰الی ۷۰میلیون درامد داره ایشون شهر رو ازاد ورها کرده وچسبیده ب چهارعضوشورا … ک درش نیارن

  پاسخ
 32. حسین

  ببینید دوستان بنظر شما اقای ….. …. چقدر از شهرداری میگیره هرچه پیمانکاری داخل شهر خودش ….

  پاسخ
 33. ناشناس

  سلام اقای خضری ی مصاحبه ی با یکی از اعضای مخالف شهردار بگیرید برای ما مردم اگه این کار رو کنید ما ممنونت میشیم

  پاسخ
 34. علیرضا

  ۴۹۰۰۰۰۰۰۰۰۰ این هم مزان صفر های ۴۹ میلیارد تومان!
  تازه اگه به ریال بخوای بنویسی یک صفر دیگه هم باید اضافه کرد بهش.
  واقعا با این پول خیلی پروژه های بزرگ میشد انجام داد!
  چرا شورای جدید مشخص نمیکنه این بدهی از کجا اومده؟
  بنظرم یک مافیایی پشت این بدهی ۴۹ میلیاردی هست که شورای جدید جرات ورود به جزئیات این بدهی را نداره!!
  و این یعنی ضعف و ناتوانی شورای چهارم
  (مطمئنم این بدهی وجود داره ولی شورا شهامت و جسارت تعیین جزئیات و پیگیری مسئله را نداره!)

  پاسخ
 35. رضا دهقاني

  سلام خدمت بچه های باباعلیشاه .و آقای ایرانی نگارنده یکی از کامنت ها در پاسخ به مطلب ۳۱ خرداد
  به بچه های باباعلیشاه توصیه میکنم کامنت ۱۴ خرداد مرا بخوانند تا متوجه نقد من بشوند
  در پاسخ به اقای ایرانی هم عرض کنم که حقیر در شورای سوم و چهارم کاندیدا شدم اما به دلیل تفکر سیاسی و به قول شورای نگهبان عدم التزام به . . . . رد صلاحیت شدم .
  امیدوارم کلید تدبیر و امید بتونه قفل رد صلاحیت ما را هم باز کنه تا عملا در خدمت مردم عزیز باشیم.
  وقتی از بودجه ۴۰ میلیاردی گناوه ۳۰ میلیارد بدهکاری منظور می شود با ۱۰ میلیارد تومان چه گلی میشود به سر گناوه زد . طبق مقایسه ای که در کامنت های قبل داشتم؛ حکایت شهر ما هم مثل کشورمان است که آقای روحانی دولت را با خرواری از بدهکاری و اختلاس تحویل گرفت و تا ۴ سال باید دست به عصا برود که حیثیت ملی جمهوری اسلامی حفظ شود.
  در پایان
  از همشهریان عزیز میخوام که اولا با نام مستعار چیزی ننویسند بلکه تحلیل علمی با ادله منطقی و حساب و کتاب و آمار و ارقام صحیح ارائه دهند که خدای ناخواسته اتهامی متوجه کسی نشود چون مخاطب فضای مجازی ۷ میلیارد نفر روی این کره خاکی هستند و طرح این مسائل در اینترنت مثل این است که دعوای خانوادگی به کوچه و خیابان کشیده شود.

  پاسخ
 36. بی ریا

  با سلام خدمت همه همشهریان عزیز
  همشهریانی که واقعیات را میبینند نه آنان که عقده های ناکامی خود را در قالب دلسوزی ذر این سایت بیان میکنند. خدا را شکر میکنم چون مطمئنم عملکرد شهرداری و شورا در این آ؛شفته بازار اقتصادی کشور خوب بوده چرا که اشک مخالفین خود را در آورده.مخالفینی که با کینه توزی های بچه گانه و نام بردن از افراد خاص قصد دارن به اهداف پلید خود برسند.مخالفینی که اگر سر سوزنی مدرک از این عزیزان داشتند گوش عالم را کر میکردند.درود بر انسانهای پاک

  پاسخ
 37. جمعی کثیری از احالی نوروز اباد

  جلوی شهرداری امروز رد میشدم ک ی ی بنر زده بودن واز شهردار تقدیر کرده بودن و نوشته بودن اهالی نوروز اباد بنده و دوستم سوار بر موتور تا تونستیم و خندیدیم اخه ما خودمون بچه محله نوروز ابادیم ایشون اشغالای ما رو ک معلوم نیست کی میاد جمع کنه برای چی بخایم از ایشون تقدیر کنم…ما اگر هم بخاستیم از شما تقدیری کنیم وبنری بزنیم در محل خودمان میزدیم

  پاسخ
  1. محله نوروز اباد بافرهنگ

   اره دقیقا منم بچه نوروز ابادم کی بنر زده جلوی شهرداری اهای ملت بزرگ گناوه ما محله نوروزابادهیچ بنری و تقدیری از شهردار نکردیم …

   پاسخ
 38. خدری

  فقط خانم عرب زاده میشناسشون وشفاف سازی میکنه اقای خضری چرا از خانم عرب زاده ک مخالف خیلی از مسائل شورا ست ی مصاحبه نمیگیرید … ما بچه گناوه ایا همچنان منتظر مصا حبه جنجالی خانم عرب زاده هستم اقای خضری حتما این کار رو بکنید

  پاسخ
 39. ملکزاده بچه شول باغیرت

  واقعا این شهریه ک ما داریم زمان اقای بیروتی کجا واینو زمان کجا … افسوس میخرم ک در چنین شهری زندگی میکنم و با چنین …

  پاسخ
 40. بچه گناوه

  سلام
  ملکزاده بچه شول باغیرت
  شهردار جدید …..ولی آقای بیروتی هم چند تا کار کرد و چند برابر هم شهر را بدهکار کرد. آقای ملکزاده به نظرت ۴۹ میلیارد در زمان آقای بیروتی کار شد! که الان ۴۹ میلیارد بدهی بجا مانده!!
  آی کاش بجای تبلیغات و بنر بازی بفکر کار برا مردم بودند

  پاسخ
  1. شهروند

   دروغه ۴۹میلیارد خیلی کمتر یکی از اعضای مخالف شهردار گفته ک خیلی کمتره بدهی اگه اینجوریه پس چرا شفاف سازی نمیکنن بابا اینا همش دروغه و بهونست بدهی دارن ولی نه ۴۹ میلیارد شهرداری الان روزانه بالای ۱۰۰میلیون درامدشه . یک سال مدیریت اقای … چ کاری کردید برای شهر

   پاسخ
 41. ناشناس

  اهای ملت بزرگ بندر گناوه بنده در تمام نقاط شهر تحقیق کردم هیچ کس یا فردی در نقاط شهر هیچ بنری وتقدیری از شهردار نکرده

  پاسخ
 42. افق

  شهروند عزیز
  بخوای قبول کنی یا نکنی باز شهر گناوه ۴۹ میلیارد بدهکار هست. قبول کردن یا نکردن جنابعالی چیزی از بدهی کم نمیکنه.
  اگر سرمون را زیر برف کنیم و باعث بشه بدهی گناوه کم بشه! تا ما هم سرمون را زیر برف کنیم!

  پاسخ
  1. شهروند

   اقای افق من ک میدانم کی هستی اینش بماند اگر ۴۹ میلیارد بدهی دارن پس چرا اقای پهلوانزاده نمیاد دقیق شفاف سازی کنه وبگه ک اینجوری ک بدهکاریم چرا نمیگه بنظر شما چ دلیلی داره .شهرداری روزانه بالای ۱۰۰ میلیون درامدشه مگه اینارو خودت نمیدونی ایناهمش دروغه دوسه عضوشورا مرطب میگن ک دروغه بدهی هست ولی ن ۴۹ میلیارد بابا اینا بهونست ک ضعیف بودن خودشون رو میخان پنهان کنن اقای خضری چرا میترسی نظراتمو نمیاری بالا ب طور دقیق

   پاسخ
 43. افق

  شهروند عزیز
  آقای پهلوان زاده مقدار بدهی ها را در همین سایت یاران سبز در اوایل شورا زد و نمیدانم شما مطالعه کردید یا نه!
  ما ها که از همین یاران سبز و البته چندین سایت دیگه و حتی روزنامه دریادلان خواندیم.

  پاسخ
  1. ناشناس

   اقای افق شما کاملا مشخص ک کی هستی باشه باشه اقا شما ک اینقدر اصراردارین ک ۴۹میلیارد بدهی بوده باشه قبول ولی الان چی الان بدهی هیچی نیست چرا شهر رو ب گند ب گند واشغالدونی کرده وب شهر نمیرسن الان دیگه چ بهونه ای هست …اقای …. باید جوابگوباشید

   پاسخ
 44. بسیار نگران

  سلام.سه سالی هست که برنامه مدیریتی شهرستان مخصوصا در حیطه عمرانی تبدیل به شو (بنرهای تبلیغاتی) شده است.غافل از اینکه سیاهه اسفالت خیابانها و تغییرات محسوس عمرانی خود بهترین بیلبورد تبلیغاتیست…
  زدن بنرهای لوس(خیلی لوس)دو حالت بیشتر ندارد:یا اینکه بدستور آقایان ذینفع است(مثل ادوار نچندان دور) که ناشی از ……است یا اینکه ناشی از کمکاری شدید و نا اگاهی حضرات از شکل کار کردن . انقدر مردم قصور دیده اند کوچکترین حرکتی که شهرداری و مجموعه آن انجام میدهند مردم اصیل این شهر همین را هم قدر مینهند و لبیک میگویند..این مردم بشدت کم توقع شده اند.واین مسر به سمت رشد نیست.
  ایا مزد مردم اینچنینی این است.سر سوزنی وجدان آدمی را به واکنش بر می انگیزد.
  همیشه شهامت در ایستادن نیست.در اعتراف به ناتوانی هم هست..
  اعضای محترم شورا و شهردار محترم….نگذارید از شما نیز به مثال ادوار گذشته(جز دور اول)یاد شود…هنوز دیر نشده…نگذارید همچون دوره قبل مجبور به تغییری(بعد از خرابی بصره)گردید که از چاله به چاه بیوفتید.نگذارید مردم بگویند خود کرده را تدبیر نیست
  این مردم والا گناه دارن(خودمم جزوشونما.جزو این مردم نادم از انتخاب)

  پاسخ
 45. ناميد از اصلاحت

  سلام تازمانی که درشهر ما انتخاب نمایند گان شهررا بر حسب طایفه گری مباشد وضعیت شهر ما بهتر نمیشود ضمنآ اقای رزمی بنویسید خویشاوند نه خیشاوند

  پاسخ
 46. نااميد از اصلاحات

  اقایان شورا مرتب میگن۴٩ملییارد بدهی شهرداری از قبل بجا مانده شماها که دریک سال گذشته هیچ کاری نکرده اید حتما در این مدت مقداری از این بدهی را تصفیه کرده اید لطفا مبلغ مذکور را بیان کنید دوماشما نمایندگان محترم شورا ازاولین جلسه شورا مبلغ بدهی رامیدانستیدپس چرا در همان اولین مصوبه شورا حقوق ماهییانه خودتان را از ۵٠٠هزار تومان به ٩٠٠هزار تمان افزایش دادید

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *