امروز: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

معاون وزیر نفت: زمستان پارسال هیچ قطعی گازی در کشور به ثبت نرسید

به گزارش ایرنا، مجید چگنی روز پنجشنبه در نشست با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزود: یکی از مشکلات گازرسانی در سال‌های قبل افت فشار بویژه در نقاط سرد از جمله استان‌های شمالی بود که با تدابیر انجام شده و تقویت زیرساخت‌های لازم از جمله با برقراری سوآپ گاز زمستان بدون قطعی گاز سپری شد.

وی با اشاره به افزایش چند برابری محصول ال پی جی در سال ۱۴۰۰ اضافه کرد: در مدت فعالیت دولت سیزدهم فروش محصولات و صادرات ال پی جی افزایش یافت و صادرات این محصول از ۸۰۰ میلیون دلار در سال ۱۳۹۹ سال گذشته  به ۴.۵ میلیارد دلار رسید.

چگنی، تقویت ارتباط با کشورهای همسایه را از دیگر برنامه‌ها دانست و افزود: همچنین فروش و صادرات نفت کشور هم نسبت به سال گذشته افزایش و بهبود یافت.

وی فعالیت با روحیه جهادی را از جمله برنامه‌های وزارت نفت عنوان کرد.

چگنی افزود: فعالیت‌ها در حوزه اجرای طرح‌ها، فروش، صادرات و در مجموع عملکرد شرکت ملی گاز ایران بهبود یافته است.

امام جمعه بوشهر گفت: امروز شرایط در جهتی پیش می‌رود که وضعیت در سال جاری خیلی بهتر از سال گذشته خواهد شد.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: اوپک گازی و پتروشیمی در اقتصاد کشو رویکرد خوبی در تولید و صادرات محصولات خواهد بود.

امام جمعه بوشهر اضافه کرد: برای تولید محصولات و تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با ایجاد بانک اطلاعات از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده شود.

وی تصریح کرد: اعتماد به جوانان تحصیل‌کرده، مجرب، توانمند و انقلابی با روحیه جهادی در واگذاری پست‌های مدیریتی در صنعت نفت و گاز ضروری است.

امام جمعه بوشهر باتأکید بر نگاه ویژه وزارت نفت به حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی استان بوشهر گفت: مردم باید حضور صنعت نفت و گاز در این استان را در زندگی خود احساس کنند که در این راستا تشکیل قرارگاه تخصصی ضروری است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه پیوست های فرهنگی در طرح‌های حوزه نفت و گاز باید در اولویت قرار بگیرد گفت: پایش نظارت به‌صورت الکترونیکی و استفاده از سیستم ماهواره‌ای‌ باید در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بیش از ۷۱ درصد گاز کشور از استان بوشهر تولید و تأمین می‌شود که توجه ویژه به این استان در عرصه‌های مختلف مسئولیت‌های اجتماعی، زیرساختی و تحقق مطالبات مردم باید در اولویت باشد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه طرح‌های وزارت نفت در این استان نقشی مهم در اقتصاد ملی دارد گفت: توجه به زیرساخت‌های مورد مطالبه مردم در نقاط مختلف استان بوشهر ضروری است.

وی تقویت زیرساخت‌های ورزشی، فرهنگی و اشتغال‌زایی استان بوشهر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: پایه و اساس زندگی مردم این استان ورزشی است زیرا ۸۰ درصد مردم استان ورزشی هستند که توجه به این مهم در توسعه زیرساخت‌های ورزشی ضرورت است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *