امروز: ۰۱ خرداد ۱۴۰۳

۲ هزارو ۵۰۶ کلاس تقویتی در مدارس ابتدایی استان بوشهر برگزار شد

به گزارش ایرنا، غلامحسین مهران‌پور روز دوشنبه در کارگروه تخصصی طرح جبران و تثبیت یادگیری دوره ابتدایی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: از این شمار کلاس برگزار شده در مرحله دوم ۹۵۶ کلاس تقویتی حضوری و یکهزار و ۵۵۰ کلاس تقویتی غیرحضوری هستند که از  بهمن و  اسفند سال گذشته برگزار و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.

وی بیان کرد: برای حمایت از این گروه از دانش‌آموزان و کاهش افت تحصیلی، تکرار پایه و ترک تحصیل بویژه در پایه‌های اول و دوم ابتدایی، از تابستان سال گذشته طرح جبران و تثبیت یادگیری در مدارس ابتدایی استان بوشهر در ۲ مرحله اجرا شده که مرحله نخست تابستان سال گذشته بوده است.

مهران‌پور یادآور شد: با توجه به آموزش‌های غیرحضوری و ترکیبی در ۲ سال گذشته به دلیل شرایط کرونایی بررسی وضع موجود نظام آموزشی کشور نشان می‌دهد بخشی از کودکان لازم التعلیم از تحصیل بازمانده و بخشی از دانش آموزان نیز دچار افت تحصیلی هستند و نیاز است برای تعمیق یادگیری و تقویت بنیه علمی حمایت شوند.

وی افزود: برخی از این دانش آموزان شامل افراد بازمانده از تحصیل جذب شده، دیرآموز، دارای اختلال یادگیری، فاقد دسترسی به آموزش حضوری یا مجازی، بدسرپرست و بی سرپرست نیازمند توجه هستند.

وی اضافه کرد: در این طرح معلمان و خیران آموزشی، با برگزاری کلاس‌های تقویتی برای دانش‌آموزانی که دارای شاخص “نیاز به تلاش بیشتر” در کارنامه توصیفی خود هستند، از این دانش آموزان حمایت می‌کنند.

مهران‌پور گفت: از ۱۰ هزار و ۲۹۵ دانش آموز مقطع ابتدایی استان بوشهر در کارنامه خود دارای شاخص نیاز به تلاش بیشتر هستند که از این شمار ۶ هزار و ۳۲۶ دانش‌آموز از خدمات ارائه شده در طرح جبران و تثبیت یادگیری دوره ابتدایی استفاده کرده‌اند.

سرپرست معاونت آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: ۶۷۹ معلم رسمی، ۱۰۷ معلم حق التدریس، ۳۳ خیر آموزشی و ۳۵ فرهنگی بسیجی در این طرح مشارکت داشته‌اند.

وی تاکید کرد: طرح جبران و تثبیت یادگیری با همراهی آموزگاران، دانشجو معلمان و فرهنگیان بسیجی در تابستان سال جاری نیز اجرا می‌شود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *