امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

جذب نیرو در شرکت‌های نفتی عسلویه با اولویت نیروهای بومی باشد

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی، عبدالکریم جمیری در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و مدیر کار و اشتغال این سازمان افزود: شرایط اشتغال بوشهری‌ها در عسلویه به عنوان پایتخت انرژی ایران به هیچ وجه مناسب نبوده و باید اصلاح شود.
وی بیان کرد: آشپز پروازی، نیروی خدماتی پروازی و حتی در بعضی موارد روحانی پروازی در سطح شرکت های منطقه عسلویه داریم چراکه آنها حاضرند از دورترین نقاط ایران نیروی پروازی بیاورند ولی بومی‌ها را نادیده بگیرند با این حال باید حق مردم را ادا کرده تا این‌گونه مصیبت‌ها در استان نداشته باشیم. 
نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم درخصوص ایفای مسئولیت های اجتماعی شرکت‌های نفتی گفت: علاوه بر کمک هایی که شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه به استان انجام می‌دهد، سازمان منطقه ویژه هم باید برنامه ریزی بهتری برای کمک به برنامه های فرهنگی، ورزشی، آموزشی، بهداشتی و رفاهی استان داشته باشد.

جمیری ادامه داد: با وجود این همه ثروت و منابعی که در منطقه عسلویه وجود دارد و در اقصی نقاط کشور از آن بهره مند هستند، نباید بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مرکز استان در تأمین اولیه‌ترین نیازهای خود دچار مشکل باشند. 
پیگیری اشتغال نیروهای بومی استان بوشهر در شرکت‌ها و مجموعه‌های نفت و گاز و پتروشیمی در عسلویه، برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت بومی‌های در سطوح مدیریتی شرکت‌ها، همکاری با سازمان فنی و حرفه‌ای برای آموزش نیروهای مورد نیاز شرکت‌ها، ارائه آمار دقیق از میران اشتغال نیروهای بومی در شرکت‌های نفتی از جمله مواردی بود که نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم در این نشست بر اجرای آنها تأکید کرد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *