امروز: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳

خطیبان نماز جمعه شهرهای بوشهر: مدارا کردن با مستاجران بهترین عبادت است

بوشهر

 امام جمعه موقت بوشهر گفت: مسئولان و خدمتگزاران باید مردم را نسبت به ضرورت و اهمیت اجرای جراحی اقتصادی در جامعه توسط دولت سیزدهم توجیه کنند.

حجت الاسلام حسین دشتی در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر با اشاره به مشکلات اقتصادی ناشی از تحریمها افزود: در راستای کاهش مشکلات اقتصادی دولت تلاش کرده با جراحی اقتصادی براین مشکلات غلبه کند.

وی  اظهار کرد: همه می دانیم طبیعت جراحی درد است و عوارض بعد از آن ایجاب می کند مراقبت‌هایی در جامعه انجام شود.

دشتی ادامه داد: این جراحی بزرگ و مهم اقتصادی در جامعه عوارض، حواشی، گرفتاری‌های اجتماعی و گرانی های حاشیه ای دارد؛ هرچند دولتمردان وعده دادند این مشکلات موقتی است اما نیاز است که مسئولان مراقبت بیشتری از جامعه داشته باشند.

وی خطاب به مسئولان توصیه کرد: بیشتر با مردم ارتباط داشته باشند و با آنان صحبت کنند چرا که اگر مردم بدانند تحمل این سختی ها برای حفظ نظام و انقلاب ضرورت دارد و این دوره موقتی و بعد از مدتی برطرف می شود به طور یقین همراهی می کنند.

دشتی گفت: ملت ایران برای این نظام سختی های زیادی کشیده اند و شهیدان زیادی تقدیم و تحریمها و فشارهای زیادی را تحمل کرده اند به همین دلیل است که اگر مطمئن باشند این جراحی درست است و شکوفایی اقتصادی جامعه را به دنبال دارد به طور یقین مسئولان را همراهی می کنند.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: مردم دردهایی دارند که باید مطرح شود هرچند مسئولان هم گرفتار این مشکلات اقتصادی هستند اما گاهی برای مردم مشکلاتی وجود دارد که مسئولان از آن بی خبر هستند و باید شنیده شود و برای برطرف کردن آنها تلاش و برنامه ریزی شود.    

وی همچنین بر ضرورت متناسب کردن دخل و خرج مردم تاکید کرد و افزود: فضای اجتماعی کشور به سمت زیاده روی رفته و دخل و خرج خانواده ها با هم تناسب ندارد در این شرایط مردم را به زهد اقتصادی تشویق می کنم.

دشتی اضافه کرد: مردم بدانند قرض‌های زیاد، زندگی را به طور یقین فلج می کند پس باید هر خانواده ایرانی نسبت به تناسب دخل و خرج خود اقدام کند.

داعیه آمریکا در خصوص دفاع از حقوق بشر بزرگترین دروغ قرن است

وی با اشاره به حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافر بری ایران و به شهادت رساندن ۲۹۰ نفر از انسانهای بیگناه در ۱۲ تیرماه سال ۶۷ گفت: هیچ یک از سازمانهای بین المللی جرات محکوم کردن این حادثه را نداشتند.

دشتی با اشاره به هفته دفاع از حقوق بشر آمریکایی اظهار کرد: حقوق بشر آمریکایی بزرگترین دروغ قرن های اخیر است چون تمام ترورها، خشونتها و تمام ضدیت انسان از آنها نشات گرفته و می‌گیرد و حال امروز بعنوان پرچمدار دفاع از حقوق بشر در دنیا شناخته می شوند.

وی اظهار کرد: امروز جنگ در شناخت انسانها مطرح است؛ انسانها براساس فطرتی که دارند اولین سخنی که مطرح می شود را باور می کنند و همین امر منشاء یک نوع عملیات روانی می شود.

امام جمعه موقت بوشهر ادامه داد: وقتی جامعه جهانی ادعای دفاع از حقوق بشر و ادعای محبت و دوستی را از سوی این قدرتها می شنود به دلیل بی بصیرتی و نشناختن حقایق در این عملیات روانی فریب می خورند.

وی اضافه کرد: امروز این قدرتهای پوشالی با ادعاهای دروغین به جهان اعلام می کنند که ما جزء اشرار هستیم این درحالی است که انقلاب اسلامی ادعای عدالت ودفاع از محرومان و مستضعفان دارد.

وی گفت:و ظیفه جهاد تبیین به ما می گوید که باید چهره منحوس این کشورها به جامعه جهانی ارائه و شناخته شوند.

اهرم

امام جمعه اهرم مرکز شهرستان تنگستان گفت:  باید از صاحب خانه هایی که نسبت به اجاره بهای مستاجران مراعات می کنند و در این وضعیت اقتصادی با کمترین افزایش اجاره بها، اقدام به تمدید اجاره آنها می کنند تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام حبیب پهلو زاده در جمع نماز گزاران اهرمی افزود: فردای قیامت بهترین اجر و ثواب نصیب آنها شود.

وی با اشاره به حقوق بشر آمریکایی گفت: در تقابل اسلام و استکبار با افول و حذف استکبار به طلوع خورشید ولایت عظما نزدیک خواهیم شد و آینده تاریخ؛ آینده بدون لیبرالیسم و بدون همه ایسم ها خواهد بود.

 پهلو زاده با اشاره به اول ذی الحجه سالروز ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) افزود: امروز آنچه بسیار نگران کننده است آمار بالای طلاق است.

وی با تاکید بر اهمیت تعهد در ازدواج و پایبندی به آن اظهار کرد: مهریه زیاد و جهیزیه پر زرق و برق  نه عزت آور و نه بنیان خانواده را محکم می کند بلکه باعث از هم پاشیدن خانواده و طلاق عاطفی را به دنبال دارد.

پهلو زاده گفت: بسیاری از ازدوج ها به دلیل برخی بدعتهای غلط به تاخیر افتاده و سن ازدواج بالا رفته است.

امام جمعه اهرم با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با رئیس و مسئولان قوه قضائیه افزود: دشمن نمی تواند بفهمد که در عالم بشر غیر از محاسبات و مناسبات سیاسی یک سری موارد دیگر نیز هست که آنها قادر به فهم آن نیستند و آن سنت های الهی است که تغییر پذیر نیست.

وی با بیان اینکه در سنت های الهی همه با هم برابر هستند بر ضرورت مدیریت فضای مجازی از سوی مسئولان تاکید کرد.

برازجان

امام جمعه برازجان مرکز شهرستان دشتستان در جمعه نماز گزاران برازجانی گفت:  چند سالی است به بهانه کرونا و مشکلات مالی دستگاه های فرهنگی برای اوقات فراغت دانش آموزان هیچ برنامه ای ندارند و دانش آموزان همچنان رها شده و هیچ توجهی برای آموزش و تربیت آنها صورت نمی گیرد.

حجت الاسلام حسن مصلح افزود: از فرماندار محترم درخواست می شود نسبت به تشکیل یک ستاد اوقات فراغت نهادهای مسئول را موظف نمایند که برای پرکردن اوقات فراغت نوجوانان برنامه ریزی و اقدامات لازم را داشته باشند.

وی در ادامه درباره جنایات آمریکا نیز گفت: ایالات متحده آمریکا دارای پرونده قطور و سیاهی در قبال نقش حقوق بشر در مواجهه با ملت بزرگ ایران در طول تاریخ است که می توان به موارد زیادی همچون کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت مصدق تا فاجعه حمله به پرواز هواپیمای ایرباس جمهوری اسلامی و شهادت ۲۹ نفر از مسافران و خدمه پرواز نام برد.

مصلح اضافه کرد: از بزرگ ترین موارد نقص حقوق بشر در قبال ایران توسط سران مستکبر آمریکا وضع تحریم های گسترده اقتصادی و مالی است که تمامی اقشار مردم را تحت تاثیر نتایج منفی خود قرار داده است.

همچنین ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی نمونه ای از تروریسم دولتی و جنایتی آَشکار در نقص اصول بنیادین حقوق بین الملل محسوب می گردد.

امام جمعه برازجان درباره مسکن جوانان نیز گفت: در این شرایط که مساله تامین و اجاره مسکن برای مردم تبدیل به یک معضل جدی شده و دولت باید برای حل آن دست به اقدام فوری و جدی بزند.

وی افزود: تکمیل واحدهای مسکونی مهر که سال ها از ساخت آن می گذرد ولی همچنان ناتمام مانده و تحویل داده نشده ضروری است.

مصلح تاکید کرد: در مناطقی که مشکل زمین وجود ندارد دولت زمین مورد نیاز همراه با تسهیلات لازم در اختیار بخش خصوصی و نهادهای متولی مسکن نیازمندان همچون کمیته امداد و بهزیستی و بنیاد مسکن قرار دهد.

دیر

امام جمعه دیر گفت: در پرداخت مالیات توانایی های مردم در نظر گرفته شود

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز جمعه شهر دیر افزود: پرداخت مالیات توسط مردم جزء مسولیت اجتماعی محسوب می شود.

وی گفت: مسئولان اداره مالیات باید در رابطه با نحوه هزینه کرد مالیات به مردم اطلاع رسانی کنند که مالیات در چه جاهایی استفاده می شود.

امام جمعه دیر در ارتباط با سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و فاطمه زهرا(س) بیان کرد: خانواده اولین کانون تربیت  وشکل کوچکی از اجتماع است و اسلام برای موضوع ازدواج  و ملاک های انتخاب همسر برنامه ریزی کرده است.

وی اضافه کرد: پسران و دختران در ازدواج رفتار و کردار حضرت علی(ع)  و فاطمه (س) را  ملاک ازدواج خود قرار دهند و در انتخاب همسر دینداری، خدا محوری ، با تقوا، امانتداری و اخلاق معیار و ملاک ازدواج قرار دهند و ثروت و مسکن ملاک اصلی ازدواج نباشد و پدران و مادران در جهیزیه سخت گیری نکنند تا ازدواج به آسانی و خوشی انجام گیرد.

حجت الاسلام حسینی در ارتباط با اجاره بها مسکن گفت:بهترین عبادت در این شرایط حساس اقتصادی، مدارا کردن با مساجران و ترحم به حال همدیگر است تا خدا هم به ما رحم و کمک کند.

وی با اشاره به نامگذاری حقوق بشر آمریکایی اظهارکرد: رمز نامگذاری حقوق بشر آمریکایی این است آمریکایی ها اعتقادی به حقوق بشر ندارند و همه برای حفظ حقوق خود و حقوق بشر را ابزار برکوبیدن بر سر کشورها قرار داده اند. 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *