امروز: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

وضعیت اسکوچیچ مثل «چینی شکسته» است/اقدام بازیکنان تیم ملی غلط بود

بهتاش فریبا در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد شرایط تیم ملی فوتبال ایران پس از اتفاقات اخیر گفت: اعتقاد دارم برکناری اسکوچیچ غلط بود و نباید چنین اتفاقی می‌افتاد. با این روش قداست مربی را شکستند و حالا باید او را آماده حضور در جام جهانی کنند.

وی افزود: شرایط اسکوچیچ در تیم ملی مثل چینی شکسته است که حتی آن را هم ترمیم کنند باز مثل روز اول نخواهد بود. برداشتن اسکوچیچ غلط بود و مشخص نبود چرا او را دوباره بازگرداند. اشتباهات زیادی انجام شد و این مسئله باعث شد تا اعتبار سرمربی تیم ملی نزد بازیکنان کاهش پیدا کند.

کارشناس فوتبال در ادامه گفت: زمانی که ما در تیم ملی حضور داشتیم حتی جرأت نمی‌کردیم به حشمت خان مهاجرانی سلام کنیم اما متأسفانه این روزها چند بازیکن برای خودشان برنامه ریزی می‌کنند و در تیم ملی یارکشی انجام می‌دهند.

وضعیت اسکوچیچ مثل «چینی شکسته» است/اقدام بازیکنان تیم ملی غلط بود

وی تاکید کرد: این کار غلط نه تنها اسکوچیچ بلکه فوتبال ما را زیر سوال برده است اما اعتقاد دارم در این شرایط سخت باید همه دست به دست هم دهند؛ بازیکنان، کادر فنی، رسانه‌ها، پیشکسوتان و همه مسئولان ورزش به عنوان یار دوازدهم تیم ملی شرایطی را فراهم کنند که تیم ملی کشورمان بتواند در جام جهانی حضوری موفق داشته باشد.

بهتاش فریبا در ادامه گفت: فدراسیون فوتبال در مورد اسکوچیچ باید شفاف صحبت می‌کرد. اینکه چرا او را از کار برکنار کرده و چرا دوباره هدایت تیم ملی را به او سپردند. با این شرایط کار برای تیم ملی سخت شده و هر چه زودتر باید دوگانگی در تیم ملی از بین برود.

وی در مورد اختلاف بازیکنان و اینکه آیا اسکوچیچ می‌تواند با این شرایط موفق باشد گفت: ضعف اصلی در این مورد به فدراسیون فوتبال بر می‌گردد البته کادر فنی هم بی تقصیر نیست و ضعف اسکوچیچ بیشتر به این مسئله دامن زده است. بازیکن وظیفه اش بازی کردن است و باید بداند چه پیراهن مقدسی را بر تن کرده است. این روزها اسکوچیچ شرایط سختی دارد. آیا می‌تواند کسانی که معترض او بوده اند از تیم ملی کنار بگذارد و اگر این اتفاق نیفتد چه شرایطی برای اسکوچیچ پیش می‌آید. به اعتقاد من بزرگان تیم ملی باید تیم را همدل کنند تا با جان و دل بازیکنان برای فوتبال ایران بازی کنند تا در جام جهانی موفق باشند.

وضعیت اسکوچیچ مثل «چینی شکسته» است/اقدام بازیکنان تیم ملی غلط بود

بهتاش فریبا در پاسخ به این پرسش که چه راهکاری وجود دارد تا این مشکل برطرف شود گفت: به نظر من باید یکی از پیشکسوتانی که صاحب نام و مورد احترام بازیکنان است کنار اسکوچیچ قرار بگیرد. کریم باقری بهترین گزینه برای این کار است. او می‌تواند با حضور در کادر فنی تیم ملی آرامش را به بازیکنان بازگردانده و آنها را از این اختلافات دور کند. باقری نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت. او دارای احترام در بین همه اهالی فوتبال است و این می‌تواند به اسکوچیچ کمک کند.

وی در ادامه افزود: البته اسکوچیچ به حمایت مسئولان فدراسیون هم نیاز دارد. هر چند که این روزها فدراسیون تحت سرپرستی اداره می‌شود و تا چند وقت دیگر رئیس آن مشخص خواهد شد اما باید شرایطی بوجود بیاید تا کادر فنی با دلگرمی کامل کارش را برای حضوری موفق در جام جهانی ادامه دهد.

بهتاش فریبا در پایان و در پاسخ به این سوال که انتخابات فدراسیون نزدیک است و کدامیک از گزینه‌ها می‌توانند به فوتبال ما کمک کنند خاطرنشان کرد: برای من عجیب است که به یکباره تعدادی از کاندیداها مورد تأیید قرار نگرفتند و حالا باید از بین تاج، عزیزمحمدی و ماجدی یک نفر سکاندار فدراسیون فوتبال شود. شرایط تاج که مشخص است و او یک امتحان پس داده است و اعتقاد دارم آزموده را آزمودن خطا است. ماجدی هم زمانی که در فدراسیون بود خیلی از بزرگان فوتبال را از دست داد اما حالا فوتبال ما مجبور است از بین این سه گزینه یک نفر را انتخاب کند و من امیدوارم هر اتفاقی که می‌افتد به سود فوتبال ملی ما رقم بخورد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *