امروز: ۰۲ مرداد ۱۴۰۳

۳۴پروژه راهداری استان بوشهر هفته دولت افتتاح و اجرایی می شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالکریم اخترشناس روز سه شنبه در نشست بررسی طرحهای هفته دولت استان بوشهر افزود: از این تعداد ۲۳ پروژه در حوزه راهداری و فن آوری به ارزش اقتصادی یک هزارو ۲۶ میلیارد ریال افتتاح و عملیات اجرایی تعداد ۱۱ پروژه زیربنایی با ارزش اقتصادی یک هزار و ۴۷۱ میلیارد ریال آغاز می شود.

وی بیان کرد: پروژه های آماده افتتاح در بخش زیربنایی شامل حذف نقاط پر حادثه راهها ، توسعه و تعریض راههای شریانی و روستایی ، اجرای رفوژه میانی ورودی شهرها ، اصلاح پیچ های خطرناک و تکمیل و ایمن سازی تقاطع ها نظیر اصلاح نقطه پر حادثه روبروی روستای راهدار در محور برازجان به دالکی هستند که با بهره برداری از آنها ایمنی نقطه ای و یا طولی محور افزایش می یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوشهر اظهارکرد: تعداد قابل توجهی از پروژه های آماده افتتاح در هفته دولت نیز در بخش ابنیه فنی راهها نظیر تبدیل آبنما به پل و یا احداث پل جدید و افزایش دهانه پلهای قدیم هست که سهولت تردد مردم در محورهای ارتباطی  و بستر لازم را برای عبور روان آبها و سیلاب در فصول بارندگی فراهم می آورند.

وی گفت: از جمله پروژه های شاخص فن آورانه جاده ای  نصب ۱۶سامانه هوشمند جدید ثبت تخلف سرعت در محور شریانی بوشهر- برازجان – دالکی  و همچنین تعدادی قابل توجهی پروژه در حوزه روشنی طولی و نقطه ای راهها  و تقاطع آماده افتتاح و بهره برداری است .

اخترشناس اضافه کرد: همچنین عملیات اجرایی چند پروژه شاخص از جمله احداث پل جدید درودگاه و بهسازی ، تعریض راه روستایی باغان – سرچشمه و اجرای بلوار و رفوژه میانی ورودی شهر آبپخش و ادامه بلوار کنونی این شهر تا پل کلل در شهرستان دشتستان و همچنین احداث پل سیدرضا در شهرستان گناوه و چندین پروژه دیگر آغاز می‌شود.

وی از تفاهم نامه همکاری بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور و استانداری بوشهر در سفر اخیر معاون  وزیر راه و شهرسازی به استان بعنوان نقطه عطفی در توسعه زیر ساخت های حمل و نقل نام برد و افزود : با نگاه ویژه مسئولان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  کشور و همچنین استاندار  بوشهر  اعتبارات خوبی در بخش های ملی و استانی برای توسعه زیر ساخت های حمل و نقل جاده ای استان از جمله پروژه های هفته دولت در نظر گرفته شده است که توسعه بیش از پیش راهها را درپی دارد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *