امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

آلودگی نفتی چاه مجنون کنگان پاکسازی شد

احمد آذریار روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، بیان کرد: امروز ساحل روستای چاه مجنون به طول ۱۵۰ متر و عرض حدود یک متر به لکه‌های نفتی آلوده شده بود که با اقدام اداره بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه ویژه پاکسازی شد.
وی افزود: با پایش هوایی که به وسیله پهباد اداره بنادر و دریانوردی صورت گرفت یک لکه نفتی ۱۰ تا ۱۵ متر به قطر حدود نیم متر نیز در دریا مشاهده شد که این اداره با استفاده از پد جاذب آن را جمع‌آوری کرد.
آذریار درباره عامل این آلودگی توضیح داد: با توجه به حجم و ماهیت آلودگی رخ داده، پیش بینی می‌شود که نشت ناشی از شست و شوی کشتی  منجر به این اتفاق شده باشد چرا که نوع آلایندگی بیشتر از ضایعات نفتی بود.
وی گفت: بارگیری میعانات گازی نیز در موارد عامل آلودگی در این منطقه بوده است، اما ماهیت آلودگی اخیر نشان می‌دهد که به احتمال بالاتر یکی از کشتی‌ها عامل ایجاد این لکه نفتی باشند.
وی با بیان اینکه برای اعلام قطعی، منتظر گزارش اداره بنادر و دریانوردی هستیم، افزود: ارائه هر سریعتر گزارش درباره عامل آلایندگی و اقدام قانونی علیه آن در پیشگیری از تکرار این حوادث موثر است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کنگان درباره عامل آلایندگی ماه پیش سواحل کنگان، عسلویه و دیر هم گفت: طرح موضوع قضایی صورت گرفته است اما برای معرفی دقیق عامل آلایندگی، همچنان منتظر گزارش رسمی آنالیز واحد اچ اس سی سازمان منطقه ویژه و اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر هستیم. 

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *