امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

افتتاح و اجرایی شدن ۲۴۶ پروژه در دشتستان تاریخی

به گزارش ایرنا، احمد محمدی‌زاده استاندار بوشهر صبح نخستین روز هفته دولت در آیین عطرافشانی گلزار شهدا بابیان اینکه نهایت تلاش خود را به کار می بریم تا جلوی فساد در دستگاه‌های اجرایی گرفته شود، اظهار کرد: نهادهای اطلاعاتی و امنیتی استان را مامور کرده‌ام افرادی که در ادارات موجب فساد می‌شوند را شناسایی و به شدت با آنها برخورد می‌کنیم.

آغاز عملیات اجرایی ۵۰۰ واحد مسکونی در برازجان

سپس استاندار و هیات همراه برای افتتاح و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شاخص راهی شهرستان دشتستان شدند؛ درگام نخست با حضور استاندار و معاون عمرانی استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتستان در مجلس، فرماندار دشتستان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی در شهر برازجان آغاز شد، همچنین اعلام شد که ۴۴۰ واحد زمین در قالب طرح ۹۶ و ۱۱۲ واحدی در دشتستان تامین شده و در نیمه دوم امسال پروژه ۲۴۲ واحدی به بهره برداری می رسد.

آغاز عملیات اجرایی الحاق ۷۵ هکتار اراضی صنعتی به شهرک صنعتی برازجان

برنامه بعد، آغاز عملیات اجرایی الحاق ۷۵ هکتار زمین به شهرک صنعتی برازجان بود؛  به گفته مدیر عامل شهرک‌های صنعتی استان بوشهر برای تملک اراضی ذکر شده ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در این اراضی ۲۵۰ واحد تولیدی به مساحت ۲ هزار متر مربع قابل واگذاری است.

محمدی‌زاده در این آیین برای زمین خواران خط و نشان کشید و گفت: ” پرونده زمین خواران و کسانی که آنها را کمک می‌کنند برای همیشه سیاه می‌کنیم”

او ادامه داد: باید با این اقدامات غیر انقلابی غیرمردمی و غیر اخلاقی برخورد کنیم و با برخی کارمندان نیز که در این زمینه به زمین خواران کمک می‌کنند برخورد می‌شود.

 افتتاح و اجرایی شدن ۲۴۶ پروژه در دشتستان تاریخی

آغاز عملیات اجرایی پل “درودگاه “

نقطه عطف و درخشان‌ترین پروژه امروز آغاز عملیات اجرایی پل “درودگاه ” با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال بود؛ پروژه‌ای که آرزوی دیرینه اهالی این روستای ۳۲۰۰ نفری را تحقق بخشید؛ از اهمیت این پروژه همان بس که پیر و جوان، زن و مرد، همه و همه دور هم جمع شده بودند تا نظاره‌گر احیای میعادگاه نوستالژی خود باشند. 

استاندار بوشهر در این آیین اظهار کرد: مردم این منطقه اتفاقات بزرگی را رقم زده‌اند و در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس شاهد رشادت‌ها و شجاعت مردم بودیم و مردم از انقلاب و نظام به دفاع پرداختند.

اضافه کرد: این نظام متعلق به مردم است و هر کاری را باید به کمک و همراهی مردم پیش ببریم؛ این کارها از جنگ سخت‌تر نیست.

وی با اشاره به اینکه تفکر بسیجی می‌تواند کارهای باقی مانده از ۱۰ سال پیش را در ۴۰ روز انجام دهد، افزود: کار بزرگی در کوتاه‌ترین زمان انجام شده است.

آغاز نمادین افتتاح و اجرایی ۱۶ پروژه برق رسانی استان بوشهر در برازجان

استاندار با بدرقه باشکوه مردم درودگاه به سمت آبپخش رفت و در روستای میان دشت، به طور نمادین، ۱۶ پروژه برق رسانی در استان بوشهر با اعتبار بیش از ۱۲۶۰ میلیارد تومان افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز کرد. همچنین در این مراسم خط ۲۳۰ کیلو ولت برق میان دشت با اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

معاون عمرانی استاندار بوشهر در این آیین اعلام کرد: از دهه فجر سال گذشته تا هفته دولت سال جاری  ۲ هزار میلیارد ریال پروژه برق رسانی در بخش توزیع در استان افتتاح شده که از این میزان اعتبار ۴۰۰ میلیارد ریال در دشتستان بوده است.

 افتتاح و اجرایی شدن ۲۴۶ پروژه در دشتستان تاریخی

آغاز عملیات اجرایی ۲۹۰ هکتار شبکه آبیاری در شبانکاره

پروژه بعدی در دشتستان به شبانکاره اختصاص داشت؛ در آیینی با حضور استاندار و معاون عمرانی استانداری نماینده مردم دشتستان در مجلس، فرماندار دشتستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی عملیات اجرایی ۲۹۰ هکتار شبکه آبیاری تحت فشار شبانکاره با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار آغاز شد.

وسعت اجرای این طرح ۸۷۰۰ هکتار بوده و با ۷۵قطعه و ۶۴ بهره بردار، با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار اجرا خواهد شد.

افتتاح ایستگاه پمپاژ آب دشتستان

بعد از شبانکاره نوبت به افتتاح ایستگاه پمپاژ آب حاج مهدی سعدباد دشتستان رسید. این ایستگاه به عنوان قلب تپنده این طرح و تامین کننده آب نخیلات و همچنین فشار مورد نیاز شبکه با اعتبار ۶۸۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گفته استاندار بوشهر  این طرح به وسیله ایستگاه پمپاژ نخلستان و رودخانه شاپور آبگیری می‌کند و آب را از طریق خط لوله به ایستگاه پمپاژ دوم (حاج مهدی) منتقل ‌می‌کند.

قرار است محور دوم این پروژه، ایستگاه پمپاژ حاج مهدی است که آب منتقل شده را از طریق خط لوله ای ۵.۴ کیلومتری به نخیلات پایین دست می‌رساند. با عملیاتی شدن این طرح، آبیاری ۲۴۰۰ هکتار از نخلستان‌های شهرستان دشتستان به روش تحت فشار انجام خواهد شد.

استاندار بوشهر در این آیین گفت: امروز موضوع آب به تهدید مشترک در برخی جوامع تبدیل شده است.، استان بوشهر نیز در مصرف آب خانگی و کشاورزی الگوی مصرف صحیحی ندارد.

به اعتقاد او اگر با همین روش آب را هدر دهیم، اگر همه خلیج فارس را هم شیرین کنیم باز هم کمبود آب خواهیم داشت.

او اضافه کرد: یکی از راه‌های مهم برای مصرف بهینه آب بهره‌مندی از آب کولر است، توسعه ظرفیت آب شیرین کن ها در دستور کار است  و باید زمینه احداث سد نیز در تنگ ارم، رود شور، دره گپ و دره امیری در دیلم فراهم شود.

 افتتاح و اجرایی شدن ۲۴۶ پروژه در دشتستان تاریخی

 آغاز عملیات اجرایی بهسازی محور روستایی باغتاج 

در ادامه نوبت به روستایی دور افتاده در بخش ارم شهرستان دشتستان رسید؛ در آیینی با حضور استاندار بوشهر و به مناسبت هفته دولت عملیات اجرایی بهسازی و روکش آسفالت روستایی باغتاج در دشتستان آغاز شد.

به گفته فرماندار دشتستان این  پروژه به طول ۱۰ کیلومتر در روستاهای لرده، جمغاری، ناخا، باغتاج و انارستان در منطقه گیسکان در مدت دو سال و با اعتبار ۹۰ میلیارد ریال اعتبار ساخته خواهد شد.

افتتاح کلینیک و آغاز عملیات اجرایی آزمایشگاه در برازجان 

آخرین برنامه روز نخست هفته دولت در استان بوشهر مربوط به حوزه سلامت بود؛ کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی ولایت افتتاح و عملیات اجرایی آزمایشگاه مرکزی در برازجان آغاز شد.

به گفته سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بوشهر کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دندانپزشکی ولایت با ۲۰ مطب، در زمینی به مساحت ۲۲۰۰ متر مربع در ۳ طبقه با اعتبار ۵۰ میلیارد تومان احداث شده و برای تجهیزات آن هم ۱۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

همچنین عملیات اجرایی آزمایشگاه مرکزی زنده یاد سید هادی موسوی در برازجان آغاز شد. پروژه‌ای که حسن ملکی زاده درباره آن گفت:  اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی ساخت این آزمایشگاه از سوی پدر و مادر مرحوم موسوی از خیرین شهر برازجان تامین شده و در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع در مدت یک سال ساخته خواهد شد.

دومین روز هفته دولت در دیاز فایز و دلیران تنگستان

فردا در دومین روز از هفته دولت شهرستان‌های دشتی و تنگستان میزبان خواهند بود؛ آغاز عملیات اجرایی ۱۰۰۰واحد مسکونی روستایی، سد باهوش و مرکز پرورش شترمرغ در چاهپیر و افتتاح ساختمان شهرداری اهرم، مخزن ۵۰۰۰متر مرکعبی دلوار و ۲ مرکز پرورش ماهی در قفس مجموعه‌ پروژه‌های در شهرستان تنگستان است.

همچنین افتتاح مخزن ۵۰۰ مترمکعبی روستای چاووشی و پست ۴۰۰ دشتی به همراه آغاز عملیات اجرایی سیستم آبیاری تحت فشار شنبه، محور سد چشمه باغان و مرکز جامع سلامت روستای زیارت از جمله پروژه‌های شهرستان دشتی است.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *