امروز: ۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دستیار کارلوس کی‌روش: یک یا دو سال در تیم ملی ایران هستیم

به گزارش خبرنگار مهر، «راجر د سا» نخستین مربی خارجی است که حضورش در کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران با هدایت کارلوس کی روش قطعی شده است. راجر همراه با کی روش حدود ۹ ماه در تیم ملی فوتبال مصر بود اما این تیم جواز حضور در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را پیدا نکرد.

راجر به همراه کی روش حالا این شانس را دارد که با تیم ملی ایران، جام جهانی را تجربه کند.

این مربی اهل کشور آفریقای جنوبی امروز در گفتگویی حضورش در تیم ملی ایران را تایید کرد و درباره زمان شروع تمرینات و حضورش در تهران گفت: آنها از روز سه شنبه کار را آغاز خواهند کرد و سپس به اتریش می‌روند و در آنجا بازی دوستانه‌ای را با اروگوئه و سنگال انجام می‌دهند. چهارشنبه و پنجشنبه تمرینات خود را با تیم آغاز می‌کنیم.

وی افزود: شنبه دوباره تمرین می‌کنیم و سپس به اتریش پرواز می‌کنیم که در آنجا با اروگوئه و سنگال دیدار خواهیم کرد. سپس به ایران بر می‌گردیم و در آنجا به کار خود با تیم ادامه می‌دهیم.

مربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: این دو بازی به ما ایده خوبی می‌دهد. من ممکن است برای تماشای برخی از بازیکنان با باشگاه‌هایشان به اروپا پرواز کنم و احتمالاً یک هفته قبل از رفتن به جام جهانی قطر، در دبی تمرین خواهیم کرد.

دستیار کارلوس کی‌روش: یک یا دو سال در تیم ملی ایران هستیم
راجر و کی روش روی نیمکت تیم ملی مصر

راجر با اشاره به مشکلات و چالش‌های پیش رو برای جام جهانی گفت: گرما و رطوبت قطر برای بسیاری از بازیکنان در مسابقات چالشی خواهد بود. ما زمان کوتاهی برای آماده سازی داریم که ایده آل نیست. در حالت ایده آل باید یک سال آنجا -در ایران- می‌بودیم، اما کارلوس تیم را می‌شناسد و بازیکنان او را می‌شناسند، زیرا او در دو جام جهانی گذشته مربی آنها بود.

این مربی با بیان اینکه از همکاری مجدد با کی روش خوشحال است، از تجربه حضور در تیم ملی مصر هم صحبت کرد و افزود: زمانی که ما برای همکاری با مصر دعوت شدیم، آنها از بیست تیم برتر آفریقا خارج بودند. این برای کشوری مانند مصر غیرعادی است، آنها با مشکل مواجه بودند و ما در همان اوایل موفق به کسب نتایج خوبی شدیم. به فینال جام ملت‌های آفریقا رسیدیم و تیم‌های زیادی را شکست دادیم اما در ضربات پنالتی به سنگال باختیم.

راجر گفت: در مسابقات انتخابی جام جهانی متأسفانه باز هم در ضربات پنالتی به سنگال باختیم. هدف ما صعود به جام جهانی بود که به آن نرسیدیم. ما حال و هوای خوبی در مصر ایجاد کرده‌ایم، اما نمی‌توانم متعهد به ماندن طولانی‌مدت در مصر باشم.

دسا مشتاقانه منتظر است تا با بازیکنان ایرانی کار کند و در هفته‌های آینده با آنها آشنا شود. او اظهار کرد: وقتی من مربی می‌شوم، اولویت شماره یک این است که من یک انسان هستم و بازیکن هم همینطور. فکر می‌کنم کارلوس هم همینطور است. به نظرم بسیاری از مربیان این را فراموش می‌کنند. شاید یک یا دو سال مربی آنها باشم، اما تا زمانی که بمیریم می‌توانیم با هم دوست باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر، راجر در حالی اعلام کرده که یک یا دو سال در تیم ملی ایران خواهد بود که فدراسیون فوتبال رویکرد شفافی درباره کارلوس کی روش بعد از پایان جام جهانی اتخاذ نکرده است.

ابتدا مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در نشست خبری خود اعلام کرد برنامه فدراسیون این است که کی روش بعد از جام جهانی مدیر فنی تیم ملی بشود و این تیم با سرمربیگری جواد نکونام در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا شرکت کند؛ در حالی که مهدی محمدنبی دبیر کل فدراسیون گفته بود ایران احتمالاً با هدایت کی روش در جام ملت‌ها حاضر می‌شود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *