امروز: ۰۴ اسفند ۱۴۰۲

شوک به تیم ملی فوتبال و نگرانی برای نکونام/ بهترین فرصتِ کی‌روش

ستار همدانی کارشناس فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برکناری دراگان اسکوچیچ و آمدن کارلوس کی روش به عنوان سرمربی جدید تیم ملی گفت: اسکوچیچ تمام تلاش خود را کرد تا تیم ملی بتواند نتیجه بگیرد. باید از زحمات او هم تشکر کنیم هرچند که خیلی‌ها معتقد بودند در اندازه‌های تیم ملی نیست اما او در مدتی که سرمربی تیم ملی بود، نتایج خوبی گرفت.

شوک به تیم ملی فوتبال ایران

وی افزود: حضور کی روش در تیم ملی یک شوک خوب برای فوتبال ایران بود. او از تیم شناخت کامل دارد. بازیکنان را می‌شناسد و می‌تواند با تعاملی که با چند تن از مربیان تیم ملی مثل نکونام دارد، شناخت بیشتری از ملی پوشان پیدا کند. شاید ما در جام جهانی نتوانیم به دور بعد صعود کرده و شگفتی ساز شویم اما اعتقاد دارم با مدیریت کی روش و چهره خوبی که او از خود در فوتبال ایران به جای گذاشته است، می‌توانیم نمایش قابل قبولی در جام جهانی داشته باشیم.

انتخاب ملی پوشان سلیقه‌ای است

کارشناس فوتبال در مورد انتخاب بازیکنان تیم ملی توسط کی روش و انتقاداتی که از او صورت گرفته است، گفت: به طور حتم هر مربی سلیقه‌های خاص خود را دارد و هر کسی که بیاید و بازیکنان تیم ملی را انتخاب کند، همیشه عده‌ای منتقد هستند. انتخاب بازیکن بر اساس سلایق مربی است. باید به انتخاب او احترام بگذاریم. با توجه به شناختی که او از چندین سال حضور در ایران داشته، می‌تواند بازیکنان خوبی را به تیم ملی دعوت کند اما مطمئناً اگر نمایش قابل قبولی نداشته باشد، سرمربی تیم ملی است که باید پاسخگوی منتقدان باشد.

شوک به تیم ملی فوتبال و نگرانی برای نکونام/ بهترین فرصتِ کی‌روش

نقش دو بازی تدارکاتی در شناخت نفرات

همدانی خاطرنشان کرد: یکی از بهترین کارهایی که کی روش می‌تواند انجام دهد و شناخت بیشتری نسبت به بازیکنانش پیدا کند، این دو بازی می‌تواند تأثیر بسزایی در کارهای فنی و هماهنگی‌های تاکتیکی تیم ملی داشته باشد. بنابراین با اروگوئه و سنگال بهترین فرصت برای کادر فنی تیم ملی خواهد بود.

حواشی نباید تمرکز تیم ملی را برهم بزند

وی در مورد تغییراتی که در تیم ملی هم صورت گرفته است، اظهار داشت: باید منتظر باشیم و ببینیم آیا این تغییرات می‌تواند در جام جهانی برای ما تأثیرگذار باشد یا خیر. شرایط حساسی برای تیم ملی وجود دارد. همه باید از کی روش و بازیکنانش حمایت کنیم و اجازه ندهیم حواشی باعث شود تا تمرکز کادر فنی و بازیکنان به هم بریزد.

نکونام نباید بسوزد

کارشناس فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود بعد از جام جهانی جواد نکونام سرمربی تیم ملی خواهد شد و کارلوس کی روش مدیر فنی، گفت: امیدوارم انتخابی آگاهانه داشته باشیم. نکونام یکی از خوب های ایران است و نباید به گونه‌ای او را به تیم ملی بیاوریم که به قول فوتبالی‌ها بسوزد. البته نکونام خودش هم از تجربه بالایی برخوردار است و می‌داند چه زمانی با حضور در تیم ملی می‌تواند موفق باشد.

تعطیلات به سود استقلال خواهد بود

همدانی در پاسخ به این سوال که آیا تعطیلات لیگ می‌تواند به سود استقلال باشد یا خیر؟ تصریح کرد: آبی‌ها کم کم به هماهنگی رسیدند. یک بازی خوب از آنها در مقابل نساجی مازندران شاهد بودیم. اگرچه ترمز استقلال بعد از این دیدار کشیده شد و مجبور شد به تعطیلات برود اما با توجه به اینکه سه ملی پوش دوباره به تمرینات استقلال بازگشتند، شرایط برای ساپینتو بهتر شده است. در این زمان تعطیلات او می‌تواند با انجام دو بازی تدارکاتی، تیم را در شرایط آمادگی نگه دارد و در این فاصله زمانی تمرینات منظمی را انجام داده تا استقلال به هماهنگی تاکتیکی و فنی بیشتری برسد.

شوک به تیم ملی فوتبال و نگرانی برای نکونام/ بهترین فرصتِ کی‌روش

۷ تیم مدعی قهرمانی در لیگ برتر هستند

کارشناس فوتبال در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا با گذشت ۶ هفته از لیگ، بازی‌ها از لحاظ فنی قابل قبول بوده است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: امسال ۶ یا ۷ تیم مدعی قهرمانی هستند. در ابتدای فصل تیم‌ها شرایط خوبی نداشتند اما هرچه از زمان بازی‌ها گذشت، بازی‌های خوبی را از تیم‌ها شاهد بودیم و اعتقاد دارم شرایط فنی تیم‌هایی چون استقلال، پرسپولیس، سپاهان، گل گهر، فولاد و تراکتور که مدعی قهرمانی هستند، خوب بوده و مطمئناً با شروع دوباره لیگ شاهد جدال و بازی‌های بهتری هم از مدعیان هستیم و هم از تیم‌هایی که به دنبال این هستند تا در میانه میدان بمانند.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *