امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

تساوی «ترسو»هادربازی «بزن زیرش»/پرسپولیس صدر رابه یک استقلالی داد

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین دیدار از هفته هشتم رقابتهای فوتبال لیگ برتر از ساعت ۲۰ امروز جمعه بین تیم های سپاهان و پرسپولیس در ورزشگاه نقش جهان اصفهان آغاز شد که این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

پرسپولیس که صدرنشینی را به استقلال واگذار کرده بود و برای پس گرفتنش به پیروزی و یا تساوی در این دیدار نیاز داشت با ترکیب علیرضا بیرانوند، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، علی نعمتی، سروش رفیعی، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی(۷۸ سروش رفیعی)، میلاد سرلک(۴۶ سینا اسدبیگی)، محمد عمری(۸۵ سیامک نعمتی)، سعید صادقی(۹۱ وحید امیری) و یورگن لوکادیا به میدان رفت.

سپاهان هم با تغییراتی در ترکیب گام در این دیدار گذاشت و امیدوار بود که با شکست دادن پرسپولیس صدر جدول را از آن خود کند. با این حال در نیمه آنچنان که انتظار می رفت جذاب و تماشایی نبود و دو تیم به تعداد انگشتان یک دست هم موقعیت خطرناک ایجاد نکردند.

در دقیقه ۸ این دیدار لوکادیا درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و در یک چرخش مناسب ضربه آرامی را به توپ زد که محمد دانشگر به راحتی توپ را مال خود کرد تا سرخپوشان از رسیدن به گل محروم شوند.

روند کند هر دو تیم و بازی در مرکز زمین تا دقایق پایانی نیمه اول ادامه داشت تا اینکه در پنج دقیقه پایانی این نیمه چند موقعیت ایجاد شد اما بازهم دروازه ها به طور جدی تهدید نشد تا نیمه اول سرد و کسل کننده دو تیم با تساوی بدون گل به پایان برسد.

شروع نیمه دوم با یک خطر جدی روی دروازه پرسپولیس همراه بود و بازیکنان حریف از قلب دفاع سرخپوشان در موقعیت تک به تک گرفتند که بیرانوند در آخرین لحظه مقابل ضربه علی نژاد ایستاد و اجازه نداد دروازه اش باز شود.

این بازی که در اکثر دقایق سرد و کسل کننده دنبال می شد تا دقیقه ۶۸ اتفاق خاصی نداشت اما در این دقیقه ارسال یک کرنر برای پرسپولیس با ضربه سر پورعلی گنجی همراه شد اما پیام نیازمند توپ را دفع کرد و در برگشت مدافع پرسپولیس پشت محوطه جریمه روی مهاجم سپاهان مرتکب خطا شدند که این ضربه هم ثمری برای زردهای اصفهان نداشت. 

در دقیقه ۸۵ سپاهان صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال رامین رضاییان با ضربه سر داسیلوویرا همرا شد که توپ با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت. 

دو تیم که نمایش ضعیف و دور از انتظاری در این دیدار داشتند و بیشتر زیر توپ زدند، با این تساوی صدر جدول را به گل گهر دادند. پرسپولیس هر چند ۱۵ امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل بهتر بالاتر از استقلال قرار گرفت اما به خاطر تفاضل گل ضعیف تر نسبت به گل گهر این تیم سیرجانی را صدرنشین کرد. سپاهان هم ۱۳ امتیازی شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *