امروز: ۰۲ اسفند ۱۴۰۲

آذربایجان و لطمه بزرگ به تیم ملی فوتسال با منتفی شدن «کاسپین»

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتسال ایران در سال‌های گذشته با حضور آذربایجان، قزاقستان، روسیه و حتی یکی دو کشور دیگر از شرق اروپا برگزار کننده تورنمنتی به نام کاسپین بود. این تورنمنت هر ساله در پاییز برگزار می‌شد و این تیم‌ها فرصت خوبی برای انجام مسابقه و پشت سر گذاشتن اردوی آماده سازی داشتند.

البته این تورنمنت بعد از شیوع ویروس کرونا، تعطیل شد و هنوز کشورهای برگزار کننده، در از سر گیری آن به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

تیم ملی ایران بعد از نایب قهرمانی در آسیا که چند هفته پیش رقم خورد، علاقه مند بود تا این تورنمنت را امسال مجدداً راه اندازی کند و وحید شمسایی بتواند به بازیکنان جوان تیمش شانس‌های بین المللی بیشتری بدهند.

فدراسیون فوتبال هم مکاتباتی با کشورهای دیگر داشته است اما پیگیری‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد آذربایجان درخواست حضور در تورنمنت کاسپین را رد کرده است. از سوی دیگر، روسیه هم در شرایط جنگی به سر می‌برد و طبق قوانین، مردان ۱۶ تا ۶۰ سال نمی‌توانند کشورشان را ترک کنند.

به این ترتیب برگزاری این دوره از مسابقات هم عملاً منتفی است و فدراسیون فوتبال و وحید شمسایی باید به فکر بازی‌های تدارکاتی دیگری باشند؛ در غیر این صورت تیم ملی تا سال ۱۴۰۲ بدون برنامه و تعطیل خواهد بود!

بعضی از اخبار غیر رسمی حاکی از تلاش برای انجام دیدار با آرژانتین و اسپانیا است ولی به نظر می‌رسد هماهنگی بازی با این دو کشور همانند گذشته در شرایط فعلی غیرممکن باشد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *