امروز: ۰۳ اسفند ۱۴۰۲

احساس یک خانواده را داریم/تیم صدرنشین موفق است

به گزارش خبرنگار مهر، رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با اشاره به وضعیت مالی جاری سرخپوشان پس از انجام امور اولیه خصوصی سازی گفت: باید تلاش کنیم تا فضای اقتصادی پایدار را برای باشگاه فراهم کنیم. اگر می‌خواهیم تیم پرقدرتی داشته باشیم باید اساس مالی خوبی داشته باشیم. اگر بتوانیم دغدغه‌های مالی را حل کنیم دنبال بستن تیمی برای لیگ قهرمانان آسیا هستیم تا بتوانیم از این طریق دغدغه همیشگی و فراموش شده پرسپولیس که قهرمانی آسیا است را برطرف کنیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با صراحت درباره شکایت مهدی رسول پناه سرپرست پیشین باشگاه به دلیل طلب مالی از پرسپولیس صحبت کرد و گفت: گویا یک بار دیگر احضاریه مسدودی حساب‌ها آمده و حساب بانک مرکزی ما را بسته‌اند. پرسیدیم این احضاریه چیست که گفتند رسول‌پناه اعلام کرده از گذشته از پرسپولیس طلبکار بوده است. در این باشگاه طلبکاران زیادی از گذشته وجود دارند که در ۳۰-۴۰ سال اخیر همین‌گونه می‌آیند و می‌روند. امیدوارم روزی بحث بدهی‌ها تمام شود و بتوانیم به این فکر کنیم که بودجه و پول ما برای تیم باشد. بدهی‌های قبلی بیشتر گریبان ما را گرفته است. هر حسابی داشته ایم را می‌بندند اما تک تک آنها را حل می‌کنیم. باید کارگروه حقوقی بزرگی در پرسپولیس مستقر شود. همچنین باید دادگستری یک کارگروه برای پرسپولیس و استقلال درست کنند تا سریع‌تر به پرونده‌ها رسیدگی شود و آنها را به نتیجه برسانند.

درویش درباره موانع مالی به دلیل پرونده‌های حقوقی بین المللی نظیر باشگاه کورتریک و شکایت رادوشوویچ تصریح کرد: باید از فدراسیون فوتبال تشکر کنم که تعلیق یکساله کمیته مجوز حرفه‌ای را به دو ماه رساند تا حدود ۱۵ آذر بارگذاری اسناد باشگاه‌ها در سایت AFC امکانپذیر است. روز گذشته نزد وزیر ورزش بودم، به حدی نسبت به پرسپولیس و استقلال دغدغه‌های مهمی دارد که هر دو هفته یک بار با ما جلسه می‌گذارد. روز گذشته نیز با حضور مهدی تاج، قنبرزاده و مسئول مجوز حرفه‌ای جلسه‌ای با وزیر داشتیم. خدا را شکر پرسپولیس به باشگاه کورتریک بدهکار نیست. بلکه باید جریمه دیرکرد پول باشگاه بلژیکی که حدود ۵ هزار یورو است را پرداخت کنیم و تقریباً به کورتریک بدهی نداریم. پرسپولیس به رادوشوویچ بدهی دارد اما پرونده وی منجر به صدور رأی نهایی نشده است. باید ۱۵ آبان در جلسه دادگاه CAS حضور پیدا کنیم. دفاعیه هم داده‌ایم اما ظاهراً در آن پرونده لحاظ نشده است. اما باید مطالب جدید خود را در جلسه عنوان کنیم تا ان‌شاءالله بتوانیم این باری را که بر سر پرسپولیس آورده‌اند کاهش دهیم تا پول و حقوق مردم اجحاف نشود.

او با اشاره به برخی انتقادهای پیشکسوتان از عملکرد تیم گفت: وقتی تیم صدرنشین است یعنی نتایج خوبی گرفته است. وقتی گل نمی‌خوریم یعنی شکل تیمی خوبی داریم. اما هر تیمی مقابل پرسپولیس بازی می‌کند به این دلیل اینکه بیشتر دیده می‌شود و انگیزه بیشتری دارد با قدرت بیشتری حاضر می‌شود که این موضوع طبیعی است. تیم‌هایی که مقابل ما بازی می‌کنند هم ببینید. بازی دو هفته بعدش را هم ببینید. مشخص است تیم‌ها وقتی مقابل پرسپولیس بازی می‌کنند انگیزه بیشتری دارند. اما اگر من هم نگویم وقتی تیم ما صدرنشین است یعنی کادر فنی و بازیکنان خوب کار می‌کنند و بچه‌ها همدل هستند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: البته گاهی مواقع نتایج دور از تصوری رقم می‌خورد و برای همه تیم‌های بزرگ دنیا نیز چنین اتفاقی می‌افتد. کادر فنی و بازیکنان خیلی خوبی داریم. وقتی وارد آنها می‌شوید همدلی را می‌بینید. احساس می‌کنید یک خانواده هستند و مجزا نیستند که این موضوع جای تجلیل دارد. ان‌شاءالله از این هفته به بعد نتایج بهتری هم کسب می‌کنیم.

وی افزود: اگر هر باشگاهی یک یا دو مشکل پرسپولیس را داشت کمر راست نمی‌کرد اما با توکل بر خدا و با وجود این همه دشمنی و دسیسه‌هایی که علیه تیم ما وجود دارد با کمک خدا نتایجی گرفته‌ایم که هواداران راضی شده‌اند. امیدواریم لبخند، شادابی و نشاط برای هواداران ما همیشگی باشد. زیرا آنها بزرگترین پشتوانه باشگاه و بزرگترین انگیزه برای بازیکنان، کادر فنی و کارمندان باشگاه هستند. همه انگیزه ما کسب نتایج خوب برای شادی طرفداران است.

درویش درباره احتمال سفر خارجی پرسپولیس برای برگزاری اردو اظهار داشت: یک تا دو پیشنهاد داریم که مشغول بررسی آنها هستیم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره توهین به افشین پیروانی در بازی پرسپولیس با ملوان گفت: توهین به هر کسی مردود است. افشین پیروانی نیز اسوه باشگاه، کاپیتان پرسپولیس و تیم ملی بوده و جایگاه بسیار رفیعی دارد. حتی اگر او نبود و کم‌سن‌ترین بازیکن پایین‌ترین کارمند باشگاه پرسپولیس هم بود توهین محکوم بود.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *