امروز: ۱۴ اسفند ۱۴۰۲

حذف بی سروصدای دو بازیکن ایران از لیگ قهرمانان اروپا

به گزارش خبرنگار مهر، با پایان یافتن مرحله اصلی فوتسال لیگ قهرمانان اروپا، چهره ۱۶ تیم صعود کننده به مرحله الیت در شرایطی مشخص شد که ایران با حضور مسلم اولادقباد و حسین طیبی در تیم پالما، همچنان در این رقابتها دارای نماینده خواهد بود.

صدرنشینی پالما با طیبی و اولادقباد

تیم پالما در گروه ۱ از سطح A مرحله اصلی با شکست اسپورتینگ پاریس و تساوی مقابل غیرت قزاقستان و اسپورتینگ اندرلخت بلژیک، صدرنشین شد و به مرحله الیت راه یافت.

طیبی که در سال‌های گذشته با تیم‌های غیرت قزاقستان و بنفیکا پرتغال لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرده بود، در این مرحله برای پالما چهار گل به ثمر رساند. اولادقباد هم که کمتر از دو ماه از حضورش در پالما می‌گذرد، عملکرد خوبی در این بازی‌ها داشت.

حذف بی سروصدای دو بازیکن ایران از لیگ قهرمانان اروپا
حسین طیبی

حذف دو بازیکن ایرانی دیگر در بوسنی

اما ایران به جز طیبی و اولادقباد، دو نماینده دیگر هم در مرحله اصلی داشت. حامد خدایی بازیکن و امیر احمدپور دروازه بان فوتسال کشورمان بودند که در تیم موستار بوسنی و هرزگووین بازی می‌کردند. این تیم در گروه ۵ از سطح B با لوژنیکا صربستان، آراز نخجوان آذربایجان و اوربرو سوئد همگروه بود.

طبق قوانین یوفا از سطح B تنها یک تیم از هر گروه صعود می‌کرد. موستار باوجود میزبانی در این مرحله، ابتدا برابر لوژنیکا شکست خورد و در ادامه برابر دو حریف دیگر خود به برتری رسید اما با کسب ۶ امتیاز هم از صعود به مرحله الیت بازماند. در این گروه، لوژنیکا با ۹ امتیاز راهی مرحله بعد شد.

احمدپور در هر سه مسابقه برای موستار درون دروازه قرار گرفت و چهار گل از ۶ گل دریافتی در این مرحله سهم او بود. خدایی هم دقایقی برای موستار به میدان رفت اما نتوانست برای این تیم گلزنی کند.

حذف بی سروصدای دو بازیکن ایران از لیگ قهرمانان اروپا

تیم‌های راه یافته به مرحله الیت

در مرحله اصلی، چهار گروه در سطح A حضور داشتند که از هر گروه سه تیم راهی مرحله الیت شدند. در سطح B هم از هر گروه تنها تیم صدرنشین صعود کرد تا در مجموع ۱۶ تیم تشکیل دهنده مرحله الیت باشند.

این تیم‌ها عبارتند از پالما و بارسلونا اسپانیا، اندرلخت بلژیک، غیرت قزاقستان، اسپورتینگ و بنفیکا پرتغال، ویرژمه و فوتسال پولا کرواسی، اندرووز مالت، دوبووچ اسلوونی، اوراگان اوکراین، یونایتد رومانی، لوژنیکا صربستان، پیاست لهستان، فلدی ابولی ایتالیا و چرودیم جمهوری چک.

Image

زمان برگزاری مرحله الیت

مرحله بعدی مسابقات فوتسال قهرمانی اروپا تا چند روز دیگر قرعه کشی خواهد شد. طبق برنامه یوفا، مرحله الیت از ۲۲ تا ۲۷ نوامبر (۱ تا ۶ آذرماه) برگزار می‌شود. در پایان این مرحله، تیم‌های راه یافته به مرحله نهایی مشخص خواهند شد.

پست های مرتبط

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *