امروز: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

قرعه کشی فوتسال یاران سبز و آغاز دور دوم

یاران سبز : مسابقات فوتسال یاران سبز که با صعود ۳۲ تیم مرحله نخست خود را پشت سر گذاشته بود با انجام مراسم قرعه کشی هشت گروه خود را شناخت و از طرفی مسابقات حذفی هم قرعه کشی شد. در شبی که علاقمندان به فوتسال شور و حال خاصی به مراسم قرعه کشی داده بودند مسابقات فوتسال   یاران سبز با حضور تمامی شرکت کننده گان برگزار گردید.

ابتدا تیمهای سرگروه با قید قرعه در هشت گروه قرار گرفتند و سپس تیمه با توجه به سوابق و فوتبال  خود در سه گروه هشت تیمی قرار گرفتند. در گروه نخست بنیاد ، عقاب شول ، تش باد و سربست به دیدار هم خواهند رفت . سربست را می توان مدعی اول این گروه دانست ، بنیاد تیم جوانی است که شاید چوب جوانی خود را بخورد ، عقاب شول هم از مدعیان این گروه است و تشباد هم در این گروه رویای صعود را در سر دارد.

در گروه دوم تاج ، بیاد حسین ، داماش و لوله پویا حضور دارند . تاج یکی از قدیمی های فوتسال گناوه و یاران سبز می باشد که تا کنون نتوانسته است به عنوانی دست یابد ، امسال هم با تمام توان پا به این رقابتها گذاشته و به دنبال صعود از گروه خود و در نهایت کسب عنوان می باتشد.تیم جوان بیاد حسین بی شک برای کسب تجربه آمده است این تیم اگر حفظ شود در آینده حرف برای گفتن دارد. داماش هم از جمله تیمهایی است که در عین شایستگی دستش از عنوان کوتاه مانده است ولی این بار مصمم برای کسب عنوان است و البته اول صعود از گروه . لوله پویا در این گروه به پای تاج و داماش خواهد پیچید و در فکر صعود است.

در گروه سوم نبرد ، ضامن آهو «ب» ، گیتی پسند و امام حسن رقابت دارند . در این گروه چشمها به دنبال ضامن آهو و امام حسن است گر چه گیتی پسند در دور نخست بازی خوبی ارایه داد ولی برای صعود کار سختی را در پیش رو دارد و ناشناخته ترین تیم این گروه هم نبرد است .

در گروه چهارم اکباتان ، جزیره ، سورنا و کهکشان برای صعود آمده اند .اکباتان تیم منسجمی است که برای جام دهم نقشه ها دارد .این تیم مدعی اول صعود از گروه ۴ است .سورنا هم از قدیمی های این جا است تیمی که سال گذشته مدعی بود حقش را نداده اند حالا برای باز پس گرفتن آمده است
ولی برای صعود رقابت سختی خواهد داشت. جزیره و کهکشان برای تثبیت خود آمده اند و نیم نگاهی هم به صعود دارند.

در گروه پنجم آرتمیس ، شیرهای نیزار ، ضامن آهو «الف» و  جهان تیزرو «ب» برای صعود جنگ خواهند کرد. در این گروه ضامن آهو مدعی نخست صعود و از جمله تیمهای مدعی برای تصاحب جام است. جهان تیزرو به سختی راه صعود را طی کرده است و حالا چشم به صعود دارد ولی کار این تیم بسیار سخت است . شیرهای نیزار هم از جمله تیمهای ناشناخته این دوره است که همین موضوع به این تیم کمک می کند تا در مسیر صعود قرار گیرد و آرتمیس هم در این گروه خود را از پیش باخته نمی داند و امیدوار به صعود است.

گروه ششم را تیمهای امپراطور ، سربست«الف» ، پردیس و ستاره های خاک تشکیل می دهند. سربست مدعی اول صعود از این گروه است ؛ تیمی یکپارچه و منظم که داعیه قهرمانی هم دارد.در این گروه ستاره های خاک جوانانی هستند که افتخار حضور در جمع ۳۲ تیم را دارند و تجربه اندوزی در دستور کارشان است .کار برای صعود این تیم بسیار سخت است .امپراطور دل خوش به بازیکنانی است که کمتر در خدمت این تیم هستند ، صعود برایشان غیر ممکن نیست ولی آسان هم نیست. پردیس به سختی صعود کرد و برای صعود دوباره هم سختی خواهد کشید .

گروه هفتم محل رقابت تیمهای معراج ، یاران مجید ، آزاد و جهان تیزرو «الف» است . معراج سال گذشته عنوان سوم یاران سبز را به دست آورد و امسال هم در فکر عنوان است کار سختی که هماهنگی این تیم آسانش می کند.جهان تیزرو در این گروه روزهای ملتهبی را پشت سر خواهد گذاشت وجود معراج و یاران مجید در این گروه کار صعود را سخت خواهد کرد. یاران مجید هم برای صعود برنامه دارند گر چه این تیم هنوز با نظم تیمی فاصله دارد.آزاد ، آزادانه صعود کرد ولی حالا در این گروه در بند است .کار این تیم برای صعود سخت است.

در آخرین گروه آرارات ، دنا ، لیان و ستاره طلایی رقابت فشرده ای برای صعود خواهند داشت گر چه ستاره طلایی یکی از عنوان دارهای یاران سبز را می توان از تیمهای صعود کننده دانست ولی رقابت آرارات ، لیان و دنا برای صعود بازی های این گروه را حساس خواهد کرد.

مسابقات حذفی هم بین بیست تیم شاهین ، لیان ، تک ستاره ، میثاق ، فولاد ماهان ، هگمتانه ، یاابوالفضل ، سایپا ، ضامن آهو جوان ، رمضان ، پارسه ، المپیاد ، میلاد ، فولاد ، آموزگار ، کاخ ، فجر ، ستارگان ، ساحل و شایان قرعه کشی شد .

در شب نخست مسابقات یاران سبز از گروه نخست دو دیدار برگزار گردید که تیمهای سربست و عقاب شول پیروز میدان بودند.

در دیدار نخست که با قضاوت علی خدری و سجاد صفایی انجام گرفت سربست با نتیجه ۵ بر ۲ بنیاد را مغلوب کرد. در نیمه نخست سربست خیلی زود حکومت خود را آغاز کرد و با دو گل محمد رضا مرتضایی و عباس کیانی پیش افتاد ولی جوانی و دوندگی بنیادی ها دو گل به همراه داشت ابتدا مجید زنگنه گل نخست را به ثمر رساند و سپس فرشید ملک محمدی بازی را به تعادل کشاند تا نیمه نخست با مساوی به اتمام برسد. در نیمه دوم برتری با سربست بود و سه گل عباس کیانی (۲گل) و احمد خرمی پیروزی را برای سربست به ارمغان آورد.

در دیدار دوم هم عقاب شول ۴ بر ۳ تش باد را از پیش رو برداشت. در این دیدار ابتدا عباس ملک محمدی گل اول این بازی را برای شول به ثمر رساند ولی دقایقی بعد محمد جواد خدری بازی را به تعادل کشاند. بازی متعادل دو تیم باعث شد تا گلها هم به نوبت زده شوند .گل دوم شول را سجاد موسایی وارد دروازه حریف کرد و این گل را بهروز بهروزی پاسخ داد . در ادامه موسایی گه سوم عقاب را هم به ثمر رساند ولی این گل هم پاسخ شنید .اینبار برای تشباد محسن رستمی گلزنی کرد .این گل پایان رقابت دو تیم برای تصاحب دروازه ها نبود . عباس ملک محمدی که آغازگر گلزنی در این دیدار بود حسن ختام را هم خود شلیک کرد تا عقاب با سه امتیاز به شول برود.

در حاشیه:

دو تیم تش باد و عقاب شول تیمهایی بودند که در گذشته حرف و حدیثهای فراوانی را با خود به همراه داشتند ولی حالا نمونه بارز تغییر هستند دو تیم بدون حاشیه و کاملا در خدمت ورزش.

اولین دیدار مسابقات حذفی یادواره یاران سبز یادواره «مرتضی خلیفه لیراوی» هم با خداحافظی لیان جوان همراه شد. این تیم که با تک ستاره دیدار داشت در ضربات پنالتی مغلوب تک ستاره شد. در وقت قانونی دروازه دو تیم بسته نگه داشته شد.

بنیادتک-ستارهتشبادعقاب-شوللیاننبردیوسف-خواجه-گیریموسویخدریطاهریعباس-ملک-محمدیبهمنیبهروز-بهروزی

پست های مرتبط

۰ نظر

 1. فوتسالی

  باسلام مرتضی جان بهتره که قضاوت بازیها رو به کسی که بی طرفه وبازی نکرده واگذار کنید به هرحال جام شما از اهمیت ویزه ای برخورداره و همه به ان پایبند هستن چون ممکنه کسی که داور گذاشته شده کینه ای از کسی یا تیمی داشته باشه پس بهتره که به این موضوع رسیدگی بکنی برای بالا بردن سطح جام و پیش نیامدن دلخوریها…………

  پاسخ
 2. اقای خاص

  سلام آقای خضری میخواستم بگم که داوری های جام خیلی ضعیفه و کیفیت جام رو پایین اورده

  پاسخ
 3. ﺍﻗﺎﯼ ﺧﺎﺹ

  سلام اقای خضری اگه جای شما بودم داور بازی فولاد ماهان_ستاره خاک رو دیگه بهش داوری نمیدادم کاملا داشت به نفع ستاره داوری میکرد واقعا که چه داورهایی دارین

  پاسخ
 4. قانون

  باسلام برای اینکه داوری به نفع هیچکس نگیره حداقل کار اوردن قران و قسم دادن انها به قضاوت عادلانه میباشد مرتضی جان مثل فوتبال..!!!!!!!!!

  پاسخ

پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *